______
Лідер політичної партії «Рідне місто» Олександр Удовіченко взяв участь у спільному засіданні постійних комісій обласної ради, що відбулося 18 грудня.

Депутати обговорили і винесли ряд питань на сесію обласної ради, де затверджуватимуть бюджет Полтавщини. Серед них — про внесення змін до регіональних програм розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки, «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019-2020 роки», «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки», розвитку місцевого самоврядування, сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області, про стратегію розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки тощо.

Набільше дискусій викликало питання про внесення змін до рішення обласної ради від 19 липня цього року щодо поповнення статутного капіталу Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм». Влітку на поповнення статутного капіталу підприємства, що перебуває у фінансовій кризі, пропонувалося виділити 8 мільйонів гривень, на що антимонопольний комітет не дав свого дозволу. Тому нині суму підтримки зменшили — до 5 мільйонів 200 тисяч гривень. Є ті, хто не погоджується на такий розподіл коштів з обласного бюджету, побоюючись, що їх недоцільно використають. На спільному засіданні постійних комісій прозвучала й пропозиція взагалі не виносити це питання на розгляд сесії до обрання на конкурсній основі нового керівництва КП «Полтавафарм».

— Ми можемо контролювати доцільність розподілу коштів з допомогою департаменту фінансів, — сказав, звертаючись до депутатів, голова фракції «Рідне місто» в обласній раді Олександр Удовіченко. — Але ми не повинні ігнорувати проблеми комунального підприємства, що свого часу було успішним і прибутковим.

Зрештою депутати вирішили винести питання поповнення статутного капіталу «Полтавафарм» на розгляд сесії й там обговорити ситуацію, що склалася із підприємством.

Після засідання Олександр Удовіченко пояснив свою позицію щодо КП «Полтавафарм»:

— П’ять років тому підприємство «Полтавафарм» мало більше 300 точок у сільській місцевості, де люди могли отримати ліки, на нього було покладено соціальну функцію — забезпечувати онкохворих нарковмісними препаратами, людей з діабетичною хворобою — інсулінами. І воно не було збитковим! Наша команда, яка керувала областю до 2014 року, передала наступникам «Полтавафарм» у прибутковому стані.

Вважаю, що до колапсу дуже важливого в області підприємства призвели неправильні рішення попереднього керівництва області й нинішньої обласної ради, які йому довірилися.

«Полтавафарм» має чимало проблем, адже такому великому підприємству дуже важко конкурувати в ринкових умовах із приватними фармацевтичними структурами, що не несуть соціального навантаження. Зрозуміло, що навіть 5 мільйонів гривень на поповнення статутного капіталу не врятують ситуацію. Адже над підприємством висить дамоклів меч боргів. Тому передусім тут потрібний менеджер, який зможе домовлятися з кредиторами, правильно розподілить кошти, прийме вірні кадрові рішення тощо.

Я член конкурсної комісії, яка обиратиме керівника «Полтавафарму». На жаль, серед п’яти кандидатів не бачу суперспеціаліста, котрий готовий покласти кілька років свого життя, щоб вивести це підприємство з кризового стану. Втім, на засіданні конкурсної комісії, можливо, хтось і запропонує раціональні рішення.

Але «Полтавафарм» потрібно спробувати врятувати, я за те, щоб виділити кошти на його підтримку.