____________

Лідер за своєю сутністю, досвідчений управлінець, консолідатор, людина слова, надійний і відповідальний, патріот свого краю. Людей з таким переліком чеснот небагато, та все ж вони є. Один із них – Олександр Васильович Удовіченко.

Уродженець Харківщини (народився 18 серпня 1957 року в селі Орілька Лозівського району), Олександр Васильович став справжнім полтавцем. І не тому, що живе на Полтавщині кілька десятків літ, а тому, що зробив багато потрібного і корисного для цього краю.

Має дві вищі освіти: у 1980 році закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-механік», а в 1997 – Українсько-фінський інститут менеджменту та бізнесу за спеціальністю «спеціаліст з економіки фінансів та обліку».

До Полтави приїхав за розподілом і став до праці – інженером-технологом, майстром Полтавського заводу штучних алмазів та алмазного інструменту.

Згодом на цьому ж заводі його обрали секретарем комітету комсомолу. Робота з людьми й управлінська діяльність стали надалі пріоритетом Олександра Васильовича – значного досвіду він набув, працюючи першим секретарем Октябрського районного, секретарем, а потім і першим секретарем Полтавського обласного комітету ЛКСМ України.

У перші роки незалежності нашої держави Олександр Удовіченко працював із молоддю – очолював комітет у справах молоді Полтавської облдержадміністрації.

У якийсь момент вирішив змінити управлінську службу на кар’єру фінансиста – дванадцять років (з 1993 по 2003 рр. і з2005 по 2006 рр.) був керівником спочатку філії, потім регіонального управління, а потім і Головного регіонального управління КБ «Приватбанк». І в тому, що «Приватбанк» став найбільшою фінансовою установою Полтавщини й України в цілому, що він має лідерські позиції з усіх фінансових показників галузі, певною мірою є заслуга й Олександра Васильовича.

Тож цілком виправданим і необхідним було його призначення на посаду голови Полтавської обласної державної адміністрації, та ще й двічі (з липня 2003-го по січень 2005-го і з березня 2010-го по березень 2014-го). А між цими двома періодами державної служби Олександр Удовіченко теж був очільником області – головою Полтавської обласної ради в період з вересня 2006-го по березень 2010 року. Цей час полтавці пам’ятають як один із найблагодатніших періодів: коли збільшились обсяги промислового виробництва, коли було побудовано обласний перинатальний центр, коли велась робота з укріплення берегів Дніпра. Врешті-решт, Полтавщина увійшла до регіонів з високим рівнем соціально-економічного потенціалу поряд з такими потужними областями, як Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська і місто Київ, не зважаючи на те, що 2008 року її теж сколихнув світовий дефолт.

«Голова ОДА – це така посада, на якій лежить велика відповідальність, а можливостей не так багато. Тому треба спиратися на місцеві кадри. З одного боку, на тих, хто сьогодні керує підприємствами, а з іншого, на тих, хто сьогодні є очільниками місцевого самоврядування», – говорив свого часу Олександр Васильович в інтерв’ю одному з місцевих видань.

Це – позиція, якої він, нині голова Всеукраїнської політичної партії «Рідне місто» (з 2015 року), депутат обласної ради, голова обласного осередку Національного олімпійського комітету, заслужений економіст України, дотримується й досі: селом, містом, областю повинна керувати людина, яка тут живе, знає людей, користується авторитетом і розуміється на державному управлінні.

Олександр Удовіченко:  «Непорушними лишаються принципи відкритості та професійності, нерозривно поєднані ідеєю місцевого патріотизму»