_______________

«Хочеться розвиватися»

Чому до однієї людини приходить успіх, а іншу оминає? Відповідей може бути безліч. Все ж основна складова – невтомна праця і саморозвиток.

Микола Горб – приклад господарника, успішна діяльність якого дає розвиток сільській території, Оржицькому району, Полтавщині загалом.

У непрості 90-ті роки минулого століття на сімейній раді Горбів визріла думка створити фермерське господарство у своєму рідному селі Заріг Оржицького району, щоб можна було хоч якось вижити. Очолив його юрист за фахом Микола Горб. Нині «Світанок» – одне з найбільших господарств краю, що обробляє 4780 гектарів землі, має свій комбікормовий завод і молочну ферму більше ніж на 2000 поголів’я корів. Все це забезпечує роботу 350 землякам. А для сільської місцевості це дуже важливо.

Питання вільного продажу землі, на думку Миколи Горба, неоднозначне:

– Продати можна все, а що потім? – запитує.

Микола Миколайович вважає, що у вирішенні земельного питання найголовніше – зберегти Україну. Українські землі – це здебільшого малі й середні селянські господарства. Тому при старті продажу землі держава повинна врахувати першочергово інтереси місцевих господарників, які живуть на цій землі, а значить, дбають про неї, як належить.

2013 року Микола Миколайович Горб став одним із засновників торгової марки «Зарог» і вдихнув нове життя в Оржицький молокозавод. І тепер на запитання: яке молоко, кефір чи сметана найкращі, – сміливо можна відповідати: «Зарог»! Адже Микола Горб навіть думки не допускає, щоб у продукції Оржицького молокозаводу – а її тут 40 видів – містилися якісь замінники чи консерванти. Доказ – вся його родина (він, дружина і двоє доньок) вживають молочну продукцію «Зарог»!

Миколу Горба обирали депутатом до сільської, районної рад. Нині він – депутат обласної ради у фракції «Рідне місто». До партії вступив, як тільки дізнався, що її очолив Олександр Удовіченко.

– Я Олександру Васильовичу цілковито довіряю і дуже поважаю, – сказав. – Він – лідер, і я готовий іти за ним.

У своїй депутатській діяльності Микола Горб, звісно, приділяє увагу розвитку рідного краю – Оржиччині: підтримує медицину, інфраструктуру – за його сприяння закупили нове обладнання в районну лікарню, спорудили дитячий майданчик у Зарозі, відремонтували дахи у школах, дитсадках тощо.

Як підприємець, Микола Миколайович не забуває своїх земляків: фермерське господарство «Світанок» є спонсором усіх заходів, що відбуваються в навколишніх селах. А також утримує Зарізький дендропарк, що розмістився на 7 гектарах.

Що далі? «Хочеться розвиватися! – говорить Микола Горб. – Планую побудувати нову сучасну ферму, бо ж якщо ми йдемо в Європу, то й стандартів європейських маємо дотримуватися. А в цілому, дбаю, щоб була в господарстві стабільність, і мрію, щоб була стабільність у державі».