__________

«Я не політик, а практик»

Не так багато на Полтавщині головних лікарів, які очолюють медичні заклади ось уже два десятиліття. Серед них — Олександр Михайлович Гаркавенко, головний лікар Пирятинської районної лікарні, член фракції «Рідне місто» в Полтавській обласній раді.

— Я прийшов на цю посаду в час, коли не виплачували зарплати (це був 1999 рік), на молодому ентузіазмі — мені тоді якраз 33 було. Просто стало цікаво спробувати, чи зможу, – розповів.

Про нього не можна сказати, що засидівся, адже за своєю натурою Олександр Гаркавенко людина непосидюча. Провів планірку — і гайда з кабінету, на територію лікарні. Найбільше задоволення він отримує тоді, коли вдається порозумітися з колективом.

— Мама завжди вчила мене знаходити з людьми компроміс – я так і намагаюсь чинити, -—каже Олександр Михайлович. — Ситуації в роботі бувають всякі, і я вдячний колегам за те, що з розумінням ставляться до моїх слів, дій.

Як керівнику Олександру Гаркавенку інколи доводиться вдаватися до непопулярних рішень. Але вони виявляються спасінням, а не навпаки. Так, ще 2002 року в Пирятинському районі оптимізували дільничні лікарні: передали їх соціальній службі і переформатували на стаціонари по догляду за одинокими літніми громадянами.

— Ми повинні дивитися правді у вічі: лікарні у селах здебільшого виконують роль будинків престарілих, обладнання у них сучасного немає, кваліфікованої допомоги там не нададуть, а коштів на їхнє утримання йде чимало, – пояснює Олександр Гаркавенко. — У лікарні повинні надавати допомогу, а не числитись люди

Тож нині, під час медичної реформи, проблема із дільничними стаціонарами, що є болючою для більшості районів, у Пирятині відсутня. Та й в самій реформі, як каже Олександр Михайлович, Пирятинський район «на плаву»: штатний розклад унормовано, бо цим він займається протягом трьох останніх років, боргів із виплатою заробітної плати немає. Однак, вважає головний лікар, складається враження, що реформа потрібна тільки меличним працівникам, бо із місцевою владою порозумітися не завжди влдається.

«Треба чітко розуміти, чого ми хочемо» — цю фразу неодноразово повторює Олександр Гаркавенко. І послуговується нею у всьому: вдома, на роботі, і в депутатській діяльності.

Олександра Гаркавенка двічі обирали депутатом районної ради. Нині він представляє інтереси пирятинців у обласній.   Як член комісії з охорони здоров’я і соціального захисту Олександру Михайловичу вдалося вирішити питання забезпечення учасників АТО житлом, проблему забезпечення населення інсуліном. Останнім часом у хірургічному, неврологічному дитячому відділеннях Пирятинської райлікарні зробили капітальні ремонти, закупили сучасне обладнання туди й для реанімаційного та акушерсько-гінекологічного відділень.

— Мені подобається практична робота, де відразу бачиш  результат, – каже Олександр Михайлович.

І хоча твердить: «Я не політик, а практик», -— обрав політичну партію «Рідне місто».

— Тому що найбільшим авторитетом для мене є лідер «Рідного міста» Олександр Васильович Удовіченко — як господарник, організатор, управлінець, — говорить Олександр Гаркавенко. — Мені імпонує, як він вирішує складні питання — мудро. Дуже важливо, що в партії «Рідне місто» немає політиканства. Поряд з дисципліною, існує демократизм думок: люди радяться і прислуховуються один до одного.