_____________

Пам’ятну стелу завдяки втручанню лідера партії «Рідне місто» Олександра Удовіченка взяли на баланс Полтавської міської ради.

Але до цього пам’ятний знак поневірявся колами бюрократичної тяганини.

Стелу спорудили 1967 року з ініціативи трудового колективу Полтавського м’ясокомбінату в пам’ять про загиблих у Другій світовій війні працівників підприємства. На гранітній дошці викарбувано 17 імен тих, хто віддав своє життя за визволення Батьківщини.

Рік тому до голови обласної організації ветеранів Віктора Івановича Теслі звернулася полтавка Эвдокія Павлівна Гавриленко, прізвище родича якої – серед загиблих працівників м’ясокомбінату. Вона поскаржилась на незадовільний стан пам’ятної споруди.

Стела і територія навколо неї мала занедбаний вигляд. Віктор Іванович розповів директорці м’ясокомбінату Юлії Вельбой про цю проблему і попросив якимось чином її вирішити. Юлія Вельбой відповіла, що пам’ятна споруда підприємству не належить.

Стела перебувала на балансі колективного підприємства «Полтавський м’ясокомбінат», який кілька років тому змінив форму власності і власника. Нині це товариство з обмеженою відповідальністю, і воно є правонаступником попереднього. Відтак і стела повинна була перейти на баланс теперішнього м’ясокомбінату, як і всі інші матеріальні ресурси. Віктор Тесля у письмовій формі нагадав про це Юлії Вельбой, відіславши на її адресу офіційного листа, відповіді на який не отримав до цього часу.

Навесні 2019 року, перед Днем Перемоги над нацизмом, Віктор Тесля звернувся до заступника голови ОДА Миколи Білоконя з проханням допомогти відремонтувати памятну споруду біля мясокомбінату.

– В облдержадміністрації проходила нарада щодо відзначення Дня Перемоги, яку проводив Микола Білокінь, я підняв і там це питання, – розповів Віктор Іванович. –  Білокінь попросив мене звернутись до нього офіційним листом. Я так і зробив. На основі мого листа він написав лист тоді ще першому заступнику міського голови Андрію Ляміну. Згодом прийшла відповідь із КП «Декоративні культури»: стела на балансі міськради не значиться. А тому її за кошти місцевого бюджету відремонтувати не можуть.

Ще було звернення й до депутата Полтавської міськради Андрія Матковського з тим же проханням – допомогти. Пообіцяв – і слова не дотримав.

І вже тоді, коли Віктор Тесля звернувся до лідера партії «Рідне місто» Олександра Удовіченка, проблему вдалося вирішити. Член команди «Рідне місто» – заступник Полтавського міського голови Олексій Чепурко на прохання Олександра Удовіченка виніс на порядок денний позачергової двадцять п’ятої сесії сьомого скликання  питання про передачу пам’ятної стели на баланс міськради, що й було ухвалено депутатами.

У рішенні сесії Полтавської міської ради вказано: «Закріпити за Комунальним підприємством «Декоративні культури» Полтавської міської ради пам‘ятку історії місцевого значення – пам’ятний знак полеглим воїнам-робітникам м’ясокомбінату, який розташований по вулиці Харчовиків, 37 у м. Полтаві».

Після того, як виділять кошти, пам’ятну стелу біля Полтавського м’ясокомбінату, реставрують. Планують завершити роботи  до 75-річчя Перемоги над нацизмом – до 9 Травня 2020 року й утримувати далі меморіальну споруду в належному стані.