____

«Я буду обстоювати інтереси освіти»

Напередодні Дня працівника освіти зареєстровано Миргородську районну організацію політичної партії «Рідне місто», яку очолила директор Кибинської загальноосвітньої школи Лариса Лисенко.

І тут є певний символізм, адже саме в селі, а не в місті, як здебільшого трапляється, зосереджено керівну силу. А щодо сили, то в очільниці освітнього закладу її немало.

Лариса Лисенко — підтвердження вислову: не місце прикрашає людину, а людина місце. Вона все життя прожила в сільській місцевості, за винятком років навчання в Харківському політехнічному інституті, куди вступила після закінчення Кибинської середньої школи. Вона змогла змінити своє життя кардинально: на півдорозі до диплому відмовилась від технічної спеціальності й стала педагогом. Зов крові? Атож! Бо й дідусь, і її тато працювали у школі. Саме в стінах рідного навчального закладу відчула себе щасливою. Вона не впадає у відчай за найтрагічніших обставин.

Вихователь, педагог-організатор, вчитель трудового навчання – ці сходинки треба було пройти, щоб стати директором, який розуміє й підтримує своїх колег. І допомагає. Лариса Лисенко  має вищу категорію — «вчитель-методист», протягом 15 років входить до складу творчої групи вчителів трудового навчання Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти, разом з якими розробляє уроки й програми технологічного циклу. Фіналіст обласного конкурсу «Вчитель року»-2015 і конкурсу «Успішна жінка Полтавщини в галузі освіти». Учасник міжнародних конгресів етнодизайну. Працює над дисертацією. Член асоціації директорів загальноосвітніх навчальних закладів України.

— Я порадник, а не директор у класичному розумінні цього слова, — каже Лариса Лисенко. — Намагаюся бути на рівні з усіма колегами.

У Кибинській школі 114 учнів. Лариса організовує освітній простір так, щоб вони не відчували себе меншовартісними в порівнянні з міськими школярами.

— Ми постійно чимось живемо, — розповідає вона. — Наші діти всю область, всю Україну об’їздили. Займаються науковими дослідженнями в Малій академії наук. Чотири учні стали переможцями чемпіонату області з основ підприємництва «Крок до бізнесу», де змагалися 800 учасників.

Ось уже чотири роки, як Кибинський загальноосвітній заклад є громадсько-активним, таким, що сприяє розвитку партнерства між школою та громадою.

— Хочу, щоб діти із задоволенням ходили до школи, — каже Лариса Петрівна. — Я підтримую всі зміни, що відбуваються нині в освіті. Адже діти вже не ті, які були раніше. Вони гіперактивні, розкутіші, ініціюють багато нових ідей. Ми, вчителі, повинні йти з ними в ногу щодо сучасних технологій.

Хтозна, скільки ще ідей збирається втілювати в життя Лариса Лисенко! Для школи і для партії «Рідне місто», яку вона обрала свідомо.

— «Рідне місто» — партія, близька до людей, вона повинна підняти наш край, – говорить Лариса Петрівна. — Звісно, я буду обстоювати інтереси освіти — щоб рівень сільських шкіл був таким, як у містах, — але й загальнолюдські інтереси теж — щоб поліпшився рівень життя у селах району. Хочу, щоб люди були активними: кожен із нас — громадянин, наша небайдужа позиція здатна змінювати суспільство на краще.