________

Пирятинська районна організація політичної партії «Рідне місто» — це однодумці, за висловом її голови Миколи Купріяна, люди розуму, які вміють працювати.

Серед них — один депутат Полтавської обласної ради, шість — районної (до речі, друга фракція за чисельністю після БЮТ), три — в об’єднаній територіальній громаді міста і тридцять п’ять — у сільських радах. Чотири роки тому виборці повірили в тих, хто не марнослів’ям, а справами довів свою спроможність працювати на благо Пирятинського краю.

Однак було важко. Першочергово, внаслідок неконструктивних рішень попередньої влади в соціально-економічній сфері. Скажімо, намагання в 2015 році вивести економіку з тіні за рахунок зменшення майже вдвічі розміру єдиного соціального внеску основної мети не досягло, зате завдало Пенсійному фонду великих збитків. Останній недоотримав два мільярди гривень. В результаті утворився дефіцит коштів у соціальному фонді — один iз найбільших в Європі. Звісно, це позначилося на якості життя кожного українця, і жителя Пирятинського району зокрема, вважає Микола Купріян, який більше десяти років (з 1999 по 2010 рр.) очолював районне відділення ПФ.

— Ще більшого негативу додала передача фіскальних функцій від Пенсійного фонду до податкових органів, адже працівники ПФ втратили зацікавленість у його грошовому наповненні. Раніше цим займалися в кожному районі, а нині відділення Пенсійного фонду з Пирятина перевели до Гребінки, податкову — в Лубни, тим самим применшивши значення більшого населеного пункту. Вивели з району МРЕО — ще одне з джерел надходжень до бюджету, — розповідає Микола Миколайович. І додає:

— Чим будемо наповнювати бюджет району, міста, ОТГ? Погіршення демографічної ситуації, відтік заробітчан на Захід та й розвиток технологій, що спричинює вивільнення робочих рук, зменшують надходження в казну. Свого часу, коли я був головою Пирятинської райдержадміністрації, намагався розвивати підприємництво. Тоді, принаймні, працювали меблева фабрика, консервний завод, м’ясокомбінат, інші. А згадайте, як славився далеко за межами України Пирятинський сирзавод! Якщо раніше люди намагалися потрапити на роботу на це підприємство, то сьогодні його працівники отримують мінімальну заробітну плату — черга працевлаштуватися не стоїть.

Яким же чином команда «Рідного міста» може поліпшити ситуацію в районі?

— Ми беремо участь у проектах, що працюють на благоустрій, — відповідає Микола Купріян, — таких, як електрифікація й освітлення вулиць, роздільний збір сміття, будівництво полігону твердих побутових відходів. Поліпшення побутових умов — це те, що можливо і що відразу відчувають мешканці.

У нашій команді немає олігархів, лише ті, хто своєю працею досягає результатів і розвиває регіон. Так, в районній раді чотири депутати-аграрники. Наприклад, Олександр Ящик відроджує тваринництво: у нього 500 голів дійного стада. Він відкрив цех із виготовлення сирно-молочної, кисломолочної продукції, тим самим створив нові робочі місця в районі. Більше 100 голів дійного стада має Василь Томченко у своєму господарстві «Давидівське», де відсутня заборгованість із заробітної плати, як це часто трапляється в селах.

Проте найголовнішим нині завданням для Пирятинської організації «Рідного міста» Микола Миколайович вважає виправити помилку керівництва району, яке допустило розділення краю навпіл, створивши в самому місті Пирятинську ОТГ. Інші території мають відійти до Березоворудської ОТГ.

— Я ще тоді, коли розпочалась реформа децентралізації, вмовляв створити одну об’єднану територіальну громаду і цим зберегти цілісність району, — говорить Микола Купріян. — Тоді бюджет наповнювався б рівномірно, а так сьогодні, скажімо, акцизні збори йдуть у місто, а в селах обмаль грошей на розвиток.

Нині немає взаємодії між районом і ОТГ. Тому ми працюємо з людьми, із владою, щоб до завершення реформи і наступних виборів до місцевих органів самоврядування об’єднати район в одну громаду. Тоді ми потужно зможемо увійти до Лубенського округу, як це передбачається в перспективному плані формування громад.