_______

«Рідне місто» має бути в усіх ОТГ Кобеляцького району

У 2015 році партія «Рідне місто» досить потужно увійшла до районної, міської, а також сільських рад Кобеляцького краю.

Депутат Кобеляцької райради від «Рідного міста», заступник директора агрофірми «Добробут» Анатолій Таранушич — один із засновників партії. Поставлені й виконані завдання, партійне сьогодення й майбуття — про це в інтерв’ю Анатолія Олексійовича.

Анатолію Олексійовичу, Ви знайомі з лідером партії «Рідне місто» Олександром Васильовичем Удовіченком здавна. На чому тримаються такі міцні стосунки, в яких поєднується дружба і співпраця?

— З Олександром Васильовичем Удовіченком співпрацюю і дружу з 1985 року. Мене з посади інженера сільгосппідприємства обрали другим секретарем Кобеляцького райкому комсомолу. Олександр Удовіченко на той час працював в апараті обкому комсомолу. Потім він став першим секретарем обкому комсомолу, а я – другим. І так далі ми разом ішли по життю: коли Олександр Васильович очолив Полтавщину, я став головою Кобеляцької райдержадміністрації. Ми завжди підтримували один одного, впевнений, що так буде й надалі.

Що стосується мого особистого ставлення до Олександра Васильовича, то для мене визначальним тут є те, що життя, які б випробування воно не посилало, не змінило його. Не змінили його й «мідні труби». Він не відвернувся від людей. Олександр Удовіченко залишається простим, доступним, при чому не тільки для своїх друзів, а й для інших людей. Який він був, коли ми з ним познайомилися, таким і залишився до сьогодні. Я не кривлю душею. Він від себе людей не відвертає. Так, він принципова людина, відстоює свої позиції. І якщо трапляється зрада ( нам усім з нею інколи доводиться стикатися), то з такими людьми він безпощадний. А до нормальних людей, а тим більше, до своїх однопартійців Олександр Васильович ставиться так, як це має бути між однодумцями.

— Ви були одним із фундаторів партії «Рідне місто». Які закладали посили, коли створювали цю політичну силу?

— Навколо Олександра Васильовича згуртувався свого часу дуже сильний актив, було дуже багато хороших людей, з якими хотілося йти по життю. І мені дуже не хотілося, щоб ми розгубили тих, із ким були поряд. Олександр Васильович Удовіченко знайшов можливість, щоб ми об’єдналися навколо бренду «Рідне місто».

Які головні засади ми визначили? Перш за все, командна робота, і на рівні області, й на рівні районів, принаймні, так залишається в Кобеляцькому районі. Ми повинні були представити партію на різних рівнях депутатського корпусу, тому що в «Рідному місті» люди, які знають не лише свою справу, а й державницьке управління. І нам це вдалося в 2015 році. Скажімо, в Кобеляцьку районну раду ми зайшли на рівні з такими потужними на той партіями, як Блок Петра Порошенка і БЮТ. Ми маємо 87 депутатів у Кобеляцькій міській, селищних, сільських радах. Можливо, це пафосно звучить, але ми ставили собі за мету – покращити життя в Кобеляцькому районі, в нашій області. А зробити це можна тільки через представництво у владних структурах.

— То що ж вдалося зробити Вам і однопартійцям у Кобеляцькому районі?

— У 2015 році за ініціативи депутатів від «Рідного міста» було прийнято програму підтримки розвитку доріг у районі. Нас підтримали інші депутати, адже наша програма була грунтовною: ми надали повний аналіз і розрахунки.

У Кобеляцькому районі є Національний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський», його територія — до 30 тисяч гектарів суходолу й водної гладі. Ми внесли пропозицію – заборонити на території промисловий вилов риби, і на сесії разом з іншими депутатами прийняли спільне рішення. Це дуже важливо. Адже що таке промисловий вилов риби? Це десятки тонн риби по квоті для однієї бригади, а в Кобеляцькому районі таких бригад 17. Ландшафтний парк «Нижньоворсклянський» — це нерестилища, це зона, де відтворюється флора і фауна. Ми не могли дозволити масово знищувати біологічні ресурси, тому рішення про заборону промислового вилову риби стало дуже важливим для району.

Зменшення ціни на газ, субсидії для населення — ми вирішували ці та інші соціальні питання. Кожен депутат в Кобеляцькому районі від партії «Рідне місто» намагався зробити все можливе, щоб людям жилося краще.

— Анатолію Олексійовичу, з точки зору людини, в якої значний досвід державного управлінця, аграрія, депутата, що Ви скажете про пристрасті навколо так званого земельного питання?

— Оцінювати кроки влади в напрямку ринку землі в Україні важко, тому що, напевне, багато чого ми не знаємо. Але щодо мене, то я категорично проти зняття мораторію на продаж землі. Це моя думка як людини, яка має нині безпосереднє відношення до аграрного сектору.

Я сьогодні працюю в агрохолдингу і переконаний, що земельні інтереси в нашій агрофірмі будуть захищені і ми будемо із землею. Ми обробляємо землю за новітніми технологіями, нічого не винні нашим пайовикам, виконуємо соціальні зобов’язання перед громадами. Втім, є підводні камені. Сьогодні є проєкт закону, але дуже складно передбачити, яким він стане, коли пройде через Верховну Раду. Якщо до ринку залучать іноземців, то нам, українцям, із нашим небагатим капіталом у порівнянні з їхнім буде складно конкурувати. Це дуже тривожить — щоб ми, громадяни України, не залишилися на своїй землі без землі.

— До наступних виборів у місцеві органи влади залишилося небагато часу. Чим будете займатися в цей період як депутат районної ради?

— Всі розуміють, що наступні вибори будуть до обласної ради і об’єднаних територіальних громад. До нашої фракції в районній раді звертається чимало людей, які не згодні з територіальним поділом, що запропонував Кабінет Міністрів. Ми ініціюємо розгляд їхніх скарг і пропозицій на сесії районної ради.

Щодо роботи партійної організації. Ми приблизно знаємо, які територіальні громади будуть у межах Кобеляцького району, тож напрацьовуємо сьогодні схему виборчої кампанії. Нам треба зробити все можливе, щоб представників партії «Рідне місто» було якомога більше в місцевих органах влади. Це наше найближче завдання.

— Наступного року уряд планує завершити адміністративно-територіальну реформу. Як депутат районної ради чи сприймаєте Ви той факт, що районування, районів уже не буде?

— Погоджуватися чи не погоджуватися з тим, що районів не буде як адміністративних одиниць, запізно. Як кажуть, нас без нас одружили. Вже є приблизна географія ОТГ, їх на території Кобеляцького району буде, мабуть, чотири. Сьогодні вплинути на це ми вже не в змозі. Звісно, 14 тисяч сільських рад в Україні — це забагато. Потрібно було щось робити щодо їхньої оптимізації, я з цим погоджуюсь. І це намагалися робити за всіх президентів. А нині реформа просто дійшла свого логічного завершення. Повторю, за нинішніх умов ми будемо намагатися представити партію «Рідне місто» в усіх ОТГ Кобеляцького району.