____

Нещодавно відбулося друге засідання 27-ї сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Хоча депутати мали розглянути  всього десять питань, засідання було складним, з дискусіями і навіть демаршами представників деяких політичних сил. Свою оцінку роботи сесії  дав лідер партії «Рідне місто», депутат обласної ради Олександр Удовіченко.

На сесійному засіданні присутніми були більше 50 депутатів, що забезпечило кворум. Сесію проігнорувала група обранців, яких очолює Ірина Степаненко. Чи можна вважати, що робота депутатів у неповному складі була конструктивною?

Депутати, які сьогодні ігнорують роботу в сесійному залі, — це ті, хто програв. Тоді, коли відбувалася зміна президентської влади, вони на місцях намагалися «перефарбуватися» – виходили з колишньої пропрезидентської партії, сподівалися завоювати довіру нинішньої. Тепер вони вичікують.

Добре, що є оці більше 50 депутатів обласної ради, які розуміють, що від їхніх рішень залежить життя регіону. Звісно, серед них немає одностайності щодо деяких питань, але це нормально, бо означає, що немає однаковості, й підтверджує, що рада дієздатна. І відсутність, так би мовити, заколотників позитивно вплинула на її роботу.

Рішення щодо питаннь, повязаних із видачею дозволів на нафтогазовидобування, цього разу далося не з першого разу. Це дало привід  декому побачити тут «зраду». Фракція «Рідного міста» підтримала це рішення. Поясніть, будь ласка, чому Ви голосували «за».

Перед тим, як приймати рішення про видачу спецдозволів на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням  газу та нафти, обласна рада повинна чітко розуміти, що представники цього бізнесу співпрацюють із громадами, підписують з ними угоди, беруть на себе соціальні зобов’язання. Тобто таким чином підтримують громаду, на території якої збираються здійснювати буріння. Тому ми підтримали ті компанії, які уклали соціальні угоди, в результаті чого область отримає 14 мільйонів гривень. Левова частка цих коштів піде в ОТГ і сільські ради.

Взагалі, потрібно йти назустріч такій діяльності. Адже розвідка нових покладів газу й нафти — це шлях, яким потрібно рухатися прискорено, з огляду на зовнішньополітичну ситуацію й на те, що  в Україні з кожним роком зменшується видобуток вуглеводнів. Ми не можемо сьогодні сидіти, як кажуть, собакою на сіні — потрібно підтримувати тих, хто вкладає в нафтогазову галузь задля майбутнього держави. Тим більше, що на Полтавщині маємо такий ресурс.

Бурхливе обговорення на сесійному засіданні викликало питання, що не увійшло навіть до порядку денного, але проігнорувати яке було неможливо, про надання земельних ділянок у Кобеляцькому районі без відома громад. Якою є Ваша позиція щодо цього?

На превеликий жаль, така реальність у нашій державі, що тут присутня корупційна складова. Згідно із законодавством з 1 січня 2019 року землями, що знаходяться за межами населених пунктів, розпоряджається Держгеокадастр. Поки що в цій сфері мало що змінилося на краще: починаючи від кадрових рішень на центральному рівні і закінчуючи стратегією відносин цього органу з органами місцевого самоврядування. Центр перебирає на себе більшість повноважень, що не завжди є виправданим.  У даному випадку — землю роздають без погодження із сільськими громадами. Тому обласній раді потрібно бити на сполох, щоб не допустити цього свавілля — надавати будь-кому земельні ділянки неприпустимо без погодження з ОТГ.

Знову на порядок денний винесли питання про фінансову підтримку обласного комунального підприємства «Полтавафарм», що не було проголосовано…

«Рідне місто» голосувало за поповнення статутного капіталу «Полтавафарм». Те, що прибуткове підприємство, яким воно було п’ять років тому, котре забезпечувало передусім сільське населення фармацевтичними послугами, нині доведене мало не до банкрутства, — це на совісті обласної виконавчої влади минулої каденції. Зрозуміло, що нині частина депутатів не вірить у рятівну силу грошових ін’єкцій «Полтавафарм», вони вважають, що це не врятує ситуацію. З іншого боку, якщо нічого не робити, ми втратимо це підприємство остаточно.

Питання «Про звернення депутатів Полтавської облради до президента України, Верховної Ради України щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмайєра» тричі намагалися включити до порядку денного сесії, але так і не вдалося це зробити. Як голосувала фракція «Рідного міста»?

У нашій партії стосунки побудовані на демократичних засадах. Перш ніж проголосувати «за» чи «проти», порадились із членами фракції «Рідне місто», в результаті чого не голосували за включення питання про звернення щодо «формули Штайнмайєра» до розгляду на сесії.

Ми дотримуємося думки, що українці вже проголосували за мир. Мир — першочергова проблема в державі. Президент, будучи кандидатом на пост глави держави, пообіцяв, що для нього це — найважливіший пріоритет, — і здобув 73 % голосів виборців. Сьогодні він чітко заявляє, що ні капітуляції, ні зради не буде. Потрібно дати можливість новій владі зробити кроки для встановлення миру. Якщо ж президент зробить щось, що йтиме врозріз з інтересами України, тоді й будемо приймати звернення.

А керівництво обласної ради повинно більше вникати в настрої депутатського корпусу. Щоб не розділяти депутатів якимись непродуманими пропозиціями. Консолідувати депутатів, говорити з усіма і кожен день — ось основна функція голови облради і його заступників.