_____

41-річний успішний бізнесмен, юрист, благодійник, Андрій Удовиченко нещодавно очолив Зіньківську районну організацію політичної партії «Рідне місто». Він виріс на землі, має родове коріння в селі Удовиченки. А отож, не з чуток знає труднощі селян. Більше того, займаючись агробізнесом, постійно допомагає їх долати. Із 2011 року очолює ПрАТ «АТП-15339», реконструював у селі Високе молочнотоварну ферму, відроджує сільгоспвиробництво, ремонтує дороги, створює нові робочі місця. Газета «Голос Зіньківщини» розмістила інтерв’ю із Андрієм Удовиченком про завдання, що він ставить перед собою і своїми однопартійцями в районі, і про принципи, яких дотримується в житті.

Не дозволимо привласнювати кошти громади

 – Андріє Вікторовичу, чому саме «Рідне місто»? Чим ця партія Вас привабила?

 – Рейтинг цієї політичної сили стабільний у регіоні. Він незмінний і незалежний від того, хто у Києві при владі. А це дуже важливо. Адже мене цікавить, щоб партія існувала десятиліттями, а не була створена суто від виборів до виборів. Ми хочемо опікуватися проблемами своєї громади, відстоювати її інтереси. Наше головне завдання – постійно моніторити проблеми громадян та ефективно їх вирішувати.

– Чим було викликане рішення піти у політику?

 – Я довго обмірковував це питання. Чесно кажучи, не знав із чого почати. Але просто, певно, на той момент не було нагальної необхідності. Втім, зараз у Зінькові створюється об’єднана територіальна громада. Це – місто Зіньків і Проценківська сільська рада. Тому вирішив: події слід трішки форсувати. Адже нам цікаво, щоб місцева влада нас чула, бо ж невирішених питань накопичилося чимало.

– Які з них найболючіші?

 – Вважаю, передусім, – це стан доріг. У районі він – фатальний. Місцева влада та об’єднана громада мають врешті цей віз зрушити з місця. Багато чого ми вже робимо і зараз. Дещо – із допомогою влади, а щось – самостійно. Приміром, на дорогу із Удовиченок до Високого пролобіювали 600 тисяч гривень. За власні кошти зробили ямковий ремонт доріг та почистили узбіччя. Все це задля того, щоб досягти конкретного позитивного результату.

– І вам це вдалося?

 – Безумовно, почин зроблено. Цю справу обов’язково продовжуватимемо і надалі. Причому, обов’язково дотримуючись принципу ефективного використання бюджетних коштів. Річ у тім, що виділені фінанси мають бути оптимальними, а їхні витрати – прозорими. Чого гріха таїти, інколи місцева влада те, що можна зробити, приміром, за один мільйон – робить за три-чотири. Я не шукаю винних та не намагаюся взяти на себе функції судді, звинувачуючи у нецільовому використанні фінансів. Втім, наша політична сила робитиме все для того, щоб контролювати ці витрати. І якщо вони нераціональні – рішуче не дозволимо привласнювати кошти громади.

 Авторитет зароблятимемо добрими справами

 – Хто увійде до вашої команди? Якими критеріями керуватиметеся при підборі кандидатів, котрі, ймовірно, стануть однодумцями?

 – Найближчим часом проведемо невеликі збори. Попередньо старатимемося світоглядно зрозуміти чи підходимо один одному. Донесемо ще раз нашу концепцію. І вже тоді визначатимемося із конкретними кандидатурами, дивитимемося – кому можна довіряти. Критерій для кандидатів дуже простий – порядна життєва позиція, працелюбство, як мінімум, відсутність якихось побічних шкідливих звичок. Якщо людина створила сім’ю – вона однозначно вміє і може щось гарне зробити й для суспільства. Коли молода, але у неї горять очі і є бажання діяти, – це теж, безперечно, наша людина. Ми готові з нею працювати, адже основне завдання – зробити ліфт для простих людей та працювати на їхнє благо.

 – Перевагу надаватимете спеціалістам із управлінським досвідом, чи для вас це – не головне?

 – Ні. Абсолютно не головне. Ми створюємо команду однодумців, котрі не обіймають державних посад, а просто хочуть змінити життя своєї місцевості. Спочатку хотіли запросити авторитетних людей, щоб вони своїм іміджем піднімали і нашу політсилу. Але потім я вирішив: мабуть, нам чужий авторитет не потрібен. Адже у нього може бути різна історія. А ми свій авторитет зароблятимемо добрими справами. Поєднуватимемо молодість і досвід. Ще важливий принцип нашої команди – фаховість понад усе. Це не означає, що наш соратник має обов’язково бути класним економістом чи то юристом, спеціалістом у якійсь іншій галузі. Передусім, він повинен користуватися авторитетом у своїх друзів, колег, односельців. І тоді автоматично стане фаховим для нас. А, доносячи інформацію про нашу партію до своїх виборців, зробить її особливо цінною.

 – Андріє Вікторовичу, ваша політична сила дружитиме з владою чи перебуватиме стосовно неї в опозиції?

– Швидше, ні те, й не інше. Керуватимемося у роботі конструктивним підходом. Ми не є апріорі опозиційною силою. Опозиція з’являється тоді, коли влада чинить дії, які невиправдані з точки зору певного кола людей. Просто відстоюватимемо інтереси місцевої громади. А поскільки ми – сільгоспвиробники, то пріоритет надаватимемо селянам. Взагалі, «Рідне місто» готове до взаємовигідного співробітництва з усіма політичними силами. Ми не воліємо на когось нападати, з кимось воювати, заробляючи політичні дивіденди на дешевому піарі. Але відразу заявляю: підкилимними іграми не займатимемося і торги не вестимемо. Вважаю себе самодостатньою людиною. Заробляти гроші на політиці не в моїх принципах. Маю стабільний прибуток від бізнесу. Більше того, завжди готовий, як-то кажуть, ділитися, допомагаючи громаді фінансово.

Не згори до низу, а з людьми в одній площині

 – Вже визначили ідеологічні принципи, якими керуватиметеся?

 – Так. Це – постійний моніторинг повсякденних проблем громадян і пошук шляхів їх ефективного вирішення. Причому, не тільки долатимемо труднощі, а й намагатимемося їм запобігти. Не слід чекати, доки проблема постукає у двері, а потім її долати. Натомість, треба діяти на випередження. Прикладів чимало. Приміром, взимку комунальники нерідко до останнього зволікають, доки снігом остаточно не завалить вулиці, а потім героїчно його прибирають, витрачаючи зайві зусилля і надмірні кошти. Все це можна передбачити і діяти спокійно, злагоджено та ефективно. Ми повинні розуміти проблеми зіньківчан і вчасно допомагати їх вирішувати.

– Андріє Вікторовичу, Ви особисто відкритий для спілкування?

 – Майже кожна людина у районі знає мій телефон, може взяти будь-який номер «Голосу Зіньківщини» – і він там є. Я завжди готовий до спілкування та активного обговорення нагальних проблем. Відтак, наше завдання – бачити труднощі не згори донизу, а з людьми в одній площині. Тоді будемо до них ближчими і зрозумілішими. Почати можна із допомоги у вирішенні якихось побутових питань, наданні юридичних консультацій. А вже потім братися за щось більш глобальніше. Взагалі, якщо люди до мене звертаються, – значить я для них авторитет. Тож треба бути присутнім у владі.

– На Вашу думку, яким чином бізнесові знання та досвід допоможуть у політиці?

– У бізнесі звик команду формувати діями. Те коло людей, на яке зараз можу опиратися, – обмежене – чоловік десять. Куми та брати давно написали заяви на звільнення. Спочатку ображалися, навіть довгий час не віталися. Але зараз ми – друзі. І вони зрозуміли, що такий крок з мого боку був правильним. Я йду в політику, бо не боюся приймати непопулярні рішення. Для мене взагалі не існує поняття непопулярного рішення. Якщо воно правильне – значить правильне.

Моє ж завдання, як голови районної організації партії, – забезпечити комунікацію між людьми та між нашими кандидатами. Наша мета – не потрапити у владу і обійняти там якісь посади, ми не хочемо очолити фінансовий потік, але у роботі прагнутимемо чесності, справедливості та прозорості.

 – Зіньківський регіональний осередок у «Рідному місті» наймолодший. Як складаються взаємини із обласною організацією?

– Дуже демократичні, партнерські та дружні стосунки. У нас немає ніяких зобов’язань. Просто намагатимемося не на словах, а на ділі турбуватися передусім про своїх земляків і покращувати роботу державних органів. Взагалі, хочу концептуально змінити ставлення влади до людей. Тоді вони повірять тим, кого обирають для державотворення вільної і заможної України, де головною цінністю стане людина та її добробут.