_____

Для політичної партії «Рідне місто» 2019-й — це рік розбудови районних організацій, час конкретних справ і конструктивних рішень на всіх щаблях місцевого самоврядування, щоденна робота, що дала бажані результати.

Наскільки справдилися очікування від 2019 року?

— Певною мірою справдилися. Ми об’єктивно оцінюємо політичну ситуацію в країні, в тому числі на місцевому рівні. Останнє десятиліття тут домінували політичні сили загальнодержавного зразка, з якими було непросто знаходити порозуміння.

Але незважаючи на це, представники нашої партії демонстрували конструктивну роботу, скажімо, в Кременчуцькій, Миргородській міських радах. До виконавчого комітету Полтавської міськради і його підрозділів було обрано членів партії «Рідне місто», вони взялися за найвідповідальнішу і найважчу роботу: житлово-комунальне господарство, гуманітарну сферу — і Полтава за багато років повільного занепаду знову стала змінюватися і перетворюватися на сучасне місто.

Так що 2019 рік для нашої партії був вдалим, що дозволяє нам з оптимізмом зустрічати 2020-й — рік місцевих виборів.

— «Рідне місто» — передусім місцева партія, це важливо ще й тому, що нині в країні відбувається адміністративно-територіальна реформа. Тож як Ви оцінюєте місце партії в Полтавській області?

— Ми взяли участь у виборах до новостворених об’єднаних територіальних громад і отримали непоганий результат. Так, у Краснолуцькій ОТГ Гадяцького району “Рідне місто» має дев’ять депутатів, добре спрацювали в довиборах до Семенівської ОТГ.

22 грудня відбулися перші місцеві вибори в об’єднані громади, і представники партії «Рідне місто» отримали 20 мандатів: у Петрівській ОТГ Чутівського району, Великобудищанській ОТГ Гадяцького району, Гоголівській ОТГ Великобагачанського району і Зіньківській ОТГ. Такий результат є підтвердженням наших зусиль щодо розбудови районних партійних організацій, якісного відбору їхніх членів. Це значить, що серед нас є авторитетні люди, адже на місцевому рівні передусім обирають конкретну людину, а вже потім звертають увагу на її політичну належність.

А чи буде й надалі зростати наш рейтинг на місцях, тепер значною мірою залежить від діяльності представників «Рідного міста» в ОТГ. На них взагалі подвійна відповідальність – перед громадою і перед партією.

— 20 депутатських мандатів «Рідного міста» у перших виборах об’єднаних територіальних громад, що відбулися 22 грудня 2019 року, —це своєрідна проба сил перед наступними місцевими виборами 2020 року. Яка стратегія партії на наступний рік?

— Стратегія одна — ми повинні сформувати нехай невеликі, але міцні команди однодумців, які прийшли б до органів місцевого самоврядування, щоб вирішувати конкретні проблеми громад. Ми повинні знайти авторитетних людей, повинні переконати їх, що в нашому політичному проекті вони отримають підтримку.

Роботу яких районних організацій можна відзначити?

— Відзначив би Семенівську районну партійну організацію. Там є керівники, які здатні вести за собою людей. Активно працює Гадяцька районна організація. Практика показала, що там, де є потужна команда «Рідного міста», на виборах її представники проходять до органів місцевого самоврядування, як це й сталося в Гадячі, Семенівці. Взагалі, в 15 районних радах є депутати від «Рідного міста».

Не так давно змінилася влада в країні, змінився й керівник області. Скажіть, чи вдалося знайти точки дотику з новою владою?

— Говорити про серйозну співпрацю з новим керівництвом області поки що рано.

Але наша фракція в обласній раді неухильно дотримується свого — ми задекларували конструктивний підхід у роботі. Скажімо, до бюджетного процесу завжди є багато запитань, особливо до позицій, що, на наш погляд, мали б фінансуватися, проте цього не робиться. Втім, розуміючи, що нове керівництво стало до роботи нещодавно, висувати до нього якісь ультимативні вимоги – це неконструктивно.

А щодо кадрових рішень нової влади, то, з одного боку, правильно, що повинні приходити до влади молоді й енергійні, але ж з іншого, вони мають бути підготовленими, з багажем знань, певним життєвим досвідом, щоб могли справитися з управлінням.

— Яку оцінку Ви дасте річній роботі Полтавської обласної ради?

— Рік був непростий, але не провальний. Обласна рада знаходила в собі сили й можливості приймати рішення, спрямовані на розвиток регіону, було профінансовано багато програм. Але внаслідок партійної «солянки», що утворилася в обласній раді після виборів 2015 року, дуже проблематично домовлятися і згуртовуватися.

Втім, прийняття обласного бюджету на 2020-й рік було майже одностайним.

— Тому що найголовніші питання бюджету депутати обговорили у фракціях, на засіданнях комісій, на спільному засіданні. Зрозуміло, що бюджет важкий, держава все більше видатків перекладає на регіони. Багато напрямів, що хотілося б мати в сегменті розвитку, сьогодні не забезпечені. Але є надія, що при перевиконанні (а перевиконання простежується) можна буде ще деякі програми профінансувати. В цілому бюджет соціально спрямований, тому фракція «Рідне місто» його підтримала.

Чого б Вам більше всього хотілося побажати собі і полтавцям?

— Ми живемо в неспокійний час, тому хотілося б, щоб центральна влада робила кроки, аби всім жилося краще, щоб зрештою кожна людина відчула матеріальне поліпшення, а тому бажаю добробуту. Хай справджуються мрії. Бажаю полтавцям оптимізму, здоров’я, родинного затишку і віри у краще майбутнє!