_____
«Обраний громадою» – так називається цикл програм телестудії «Миргород», де депутати міської ради звітують про свою роботу. В одній із програм взяв участь депутат Миргородської міськради від політичної партії «Рідне місто» Олександр Цись. Досягнення і перспективи – про це в інтерв
ю Олександра Цися.

— Чому вирішили балотуватися в депутати місцевої ради?

— Я протягом трьох каденцій був депутатом Миргородської міської ради і не пожалкував про це жодної хвилини. Тому що передусім я людина небайдужа. Не в тому значенні, щоб просто бути чимось зайнятим, а щоб бути зайнятим конкретними справами, якими я й займався під час депутатської діяльності. Є вже зроблені, є розпочаті і є справи ті, що в проектах. Протягом того часу, що залишився до завершення каденції, я намагатимуся робити все, щоб завершити ті справи, що почав разом із нашою командою і з депутатським корпусом Миргорода.

— Які ж вирішені справи можете назвати?

— Під час цієї каденції до мене звернулося близько 300 виборців з різними питаннями, багато з яких вдалося вирішити. Це й персональна допомога, допомога спортсменам, працівникам культурної сфери, медичним закладам. Дуже багато людей зверталося за матеріальною допомогою. Значній частині вдалося допомогти.

Але є те, про що хочу сказати окремо. Наша депутатська команда, і я особисто, задоволені тим, що в сезон 2019-20 рр. вдалося відпрацювати ряд питань, пов’язаних із передачею наших комунальних підприємств у власність миргородської громади.

Протягом 2019 року ми досить плідно працювали з міським головою Сергієм Соломахою, депутатами міської й обласної рад, і нам вдалося провести всі рішення про передачу в комунальну власність таких підприємств, як Миргородтеплокомуненерго і Миргородський водоканал. Це абсолютно вірні рішення. Нині на підприємствах призначено новий менеджмент, результат роботи якого – стабільне зменшення заборгованості за оплату комунальних послуг, наданих цими підприємствами.

У моєму пріоритеті (і я вже над цим працюю) – передати у власність міста, скажімо, такого підприємства, як Полтавапаливо та інших. Ми якраз на стадії переговорів.

Нам вдалося багато зробити в екологічній сфері. Протягом чотирьох років ми зариблювали річку Хорол: випустили близько 10 тонн малька. Приємно, що в цьому брали участь багато наших рибалок, активістів, які вклали в зариблення власні кошти. Наша група «Еколог», яку ми створили на території Миргородського району, знешкодила величезну кількість браконьєрських сіток.

Допомагаю нашим спортсменам (і Хомутецьким, і Миргородським), деякі з них навіть вибороли перемогу на великих світових змаганнях. Так що й надалі наша співпраця буде такою ж тісною.

За можливості допомагаю й школам міста. Дякую всім за підтримку, що надавали мені під час депутатської каденції.

— Вирішення яких проблем є для вас першочерговими?

— Для мене як людини, пов’язаної з економікою, першочерговим є те, щоб місто було багатим. Для того, щоб воно було багатим, потрібно організувати роботу депутатського корпусу так, щоб усі підприємці, які є в Миргороді, вчасно сплачували податки. А податки йшли на потреби громади: дороги, освітлення, медицину, культуру, освіту.

Сьогодні в Миргороді достатньо потужна команда бізнесменів, велика подяка їм за те, що вони є патріотами, платниками податків до міської казни. Можу сказати, що кошти, котрі надходять до міського бюджету, використовуються ефективно.

На порядку денному нині – вирішення екологічних питань, розвиток фізичної культури.

— Яким ви бачите Миргород, скажімо, через 20 років?

— Для того, щоб місто було успішним, треба багато працювати. Це повинна робити кожна людина. Якщо кожен з нас біля двору, на вулиці, в квартирі, на своєму робочому місці буде робити маленькі справи, за тиждень це вже будуть великі справи. Є одна хороша книга — «Застели своє ліжко». У ній ідеться про те, що зранку потрібно організовувати себе, своїх дітей, своїх рідних — і тоді кінець дня буде ефективний. Якщо так робити, то не через 20, а через рік ми побачимо наше місто ще кращим.

— Чи будете наступного разу балотуватися до Миргородської міської ради?

— Я – командна людина, наша команда — партія «Рідне місто». Депутати від цієї політичної сили гідно представляють інтереси виборців. Якщо виборці виявлять іще раз довіру, то, напевне, буду балотуватися. Але стану я депутатом чи ні, все одно буду працювати на благо нашого міста.