________
У Котелевській районній раді з 26 депутатів семеро — від політичної партії «Рідне місто», один з яких очолює раду — Василь Тимошенко. Значну кількість однопартійців у районному органі самоврядування Василь Петрович пояснює так:

— У нас фракція господарників, людей конкретних справ. Я завжди притримувався того, щоб менше говорити, а більше робити. Це мене завжди й пов’язувало з лідером партії Олександром Удовіченком.

Депутати від «Рідного міста» — знані на Котелевщині керівники в різних галузях. Так, Олексій Бовдир, голова постійної комісії райради з питань АПК, земельної реформи, природокористування і екології очолює сільськогосподарське підприємство «Скіф», що спеціалізується на молочному скотарстві.

— Всі ми знаємо Героїв України Тетяну Корост, Олександра Коросташова, які залишаються прикладом в аграрному секторі, — каже Василь Петрович, — але все більше людей прислухаються до Олексія Бовдира. У нього показники — одні з найкращих в області. Середньодобовий надій на корову — 30 літрів, за рік — 9303 літри. Протягом 2019-го в господарстві було надоєно молока 8847 тис. л. Він розширює виробництво. І рослинництво в нього на належному рівні. Бовдир укомплектував господарство найновішою технікою, світовими трендами. І всім займається з любов’ю.  Він — аграрій номер один в районі!

Справді, останнім часом саме до Олексія Васильовича приїздять з області переймати досвід, на базі його господарства організовують обласні семінари.

Рідне село Більськ — для Олексія Бовдира в пріоритеті.

— На ньому вся інфрастуктура, — розповідає Василь Тимошенко. — За кошти свого господарства побудував у селі футбольне поле зі штучним покриттям (щоправда, із самим покриттям допомогла обласна рада). «Скіф» є головним спонсором етно-фестивалю «Гелон-фест». Учасникам художньої самодіяльності, які представляли Більський будинок культури на творчому звіті, проплатив 100 тисяч гривень за костюми. До речі, їхній звіт визнали кращим у районі.

«Рідне місто» взяло шефство над Котелевською музичною школою, існування якої, як і всіх інших подібних закладів в Україні, згідно з освітньою реформою було під загрозою. Нею опікуються члени партії Сергій Васильєв, Тетяна Прихода і, звісно, Валентина Шевченко, яка є директором школи. Хоча освітній заклад перебуває на балансі районної ради, меценати «Рідного міста» фінансують участь вихованців у конкурсах, забезпечують школу музичними інструментами. Результат спільних зусиль — найбільша в області кількість учнів, яка щороку зростає.

Ще один навчальний заклад, що, якби не його керівник, теж міг би потрапити під скорочення, запроваджене реформою професійної освіти, — Котелевське ПТУ № 54. Та завдяки зусиллям члена команди «Рідного міста» Івана Гнилосира, який постійно осучаснює навчально-виробничий процес,  училище виживає і набирає необхідну кількість учнів.

Конкретних і необхідних людям справ у «Рідного міста» багато. Скажімо, партійні соратники — керівники сільгосппідприємств зініціювали забезпечувати школи додатковими коштами на харчування дітей. Також постійно спонсорують спортивні заходи.

Взагалі, депутати Котелевської районної ради від «Рідного міста» відзначаються тим, що в складних ситуаціях не чекають із моря погоди. Так, дороги в районі були в дуже занедбаному стані. Володимир Бурковський, Віктор Горьовий, Олексій Бовдир не витримали довгого очікування на кошти від держави чи області на ремонт доріг і взялися своїми силами їх латати.

Василь Тимошенко розповідає:

— Володимир Бурковський за власні кошти зробив ямковий ремонт дороги від Котельви до Першої Михайлівки. За його прикладом на частині дороги Полтава—Суми, хоча вона й державного значення, зробив ямковий ремонт Олексій Бовдир. Це окрім того, що він і Більські сільські дороги ремонтує. Віктор Горьовий купив дорожню техніку — асфальтоукладач, грейдер тощо, скомплектував бригаду і теж підключився до ремонту автомобільних доріг. Сьогодні вже через Милорадове, Велику Рублівку можна проїхати. Залишилася ділянка між Малою і Великою Рублівкою.

Ремонт доріг — стратегічне питання для Котелевської районної ради. Таким його для себе визначив і її голова Василь Тимошенко:

— Якщо цього року не перерозподілять кошти, виділені на ремонт доріг, на медицину, то маємо їх освоїти на дорогу Мала Рублівка—Руновщина. З Агенцією місцевих доріг ми запланували на цю дорогу 1 млн 100 тис. грн. Уздовж неї — більшість сіл нашого району. Якщо її не зробити, то люди до Полтави іншим шляхом доїхати не зможуть. Це — стратегічне питання. В перспективному плані ця дорога є.

Є ще одне стратегічне питання — капітальний ремонт харчоблоків усіх шкіл, щоб вони відповідали світовим стандартам — вимогам НАССР. Найближчим часом ми збираємося це робити.

Немає сумніву, що все заплановане буде зроблено. Адже у Василя Тимошенка не просто владні повноваження, а підтримка команди «Рідного міста»!