____
Міська організація політичної партії «Рідне місто» в Горішніх Плавнях утворилася нещодавно — наприкінці 2019 року. Нині в її складі 33 члени. Голова організації — начальник Горішньоплавнівського відділу обслуговування громадян «Сервісний центр» Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області, депутат Горішньоплавнівської міської ради Світлана Нестеренко.

Світлана Григорівна розповіла про організацію, поділилася своїм баченням її розвитку і про свою депутатську діяльність.

 Рішення увійти в команду «Рідного міста»

«Ми втомилися від ситуації, коли лідер політичної сили не виправдовує сподівань. Зазвичай передвиборчі програми у партій, що беруть участь у виборах, хороші. Ось людина йде на вибори, говорить правильні слова, їй вірять — і вона перемагає. І коли ми підтримуємо цю людину, її партію, то перебираємо на себе частину відповідальності за те, що робить ця людина на високому посту. На жаль, багато разів доводилося розчаруватися і в лідерах, і в людях, які перемагають на виборах, а потім їхні задекларовані слова розходяться з їхніми реальними справами.

Не хотілося більше так помилятися. У нас було бажання щось робити на місці. Ми знайшли таку організацію, яка вирішує питання, пов’язані саме з нашим регіоном. Це — партія «Рідне місто». Тут не прагнуть найвищих у державі політичних посад, люди працюють заради успішності нашої області, конкретного міста чи села. І це дуже важливо, тому що для нас головне — розвиток нашого регіону, зокрема нашого міста Горішні Плавні.

Більше того, я особисто знаю лідера партії «Рідне місто» Олександра Удовіченка — професіонала вищого гатунку, який будь-яку справу доводить до завершення, дуже порядну людину. Тож коли ти безпосередньо знайомий з людьми, впевнений у їхніх моральних і професійних характеристиках, це підкупає і налаштовує на довіру й співпрацю».

 Міська організація

«У команду міської організації партії «Рідне місто» ми підбирали людей за принципом професіоналізму. Ми вже зіткнулися з тим, що непрофесіоналізм у багатьох сферах має тяжкі наслідки для країни. Тому в нашу організацію прийшли професіонали своєї справи. Члени нашої партії в Горішніх Плавнях — це люди з різних сфер життєдіяльності міста: представники виробництва, медицини, освіти, культури, є приватні підприємці. Я їх добре знаю, вони себе зарекомендували ще й не тільки як професіонали, а й як порядні люди».

Люди – наша основна реклама

«Сьогодні дехто в Горішніх Плавнях, скажімо, роздає захисні маски заради самореклами. Добре видно, що це окозамилювання. Ми таким шляхом не йдемо, нам дешевого піару не хочеться. Тим більше, в Горішніх Плавнях саме ця робота – протистояння коронавірусній інфекції — добре налагоджена, з одного боку, міською владою, з іншого, велику допомогу надає Полтавський ГЗК. Міська рада вирішує всі питання комплексно — щодо забезпечення засобами захисту, лікування, контролю за підтриманням карантинних заходів тощо.

А кожен із команди «Рідного міста» професійно виконує свою безпосередню роботу — і це головне їхнє досягнення. Так що люди, які є в нашій міській організації партії «Рідне місто», — це основна наша реклама».

Робота в Горішньоплавнівській міській раді

«Я — голова постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді, соціального захисту та охорони здоров’я, законності та правопорядку.
На регіональному рівні ми не займаємося політикою, а займаємося господарськими питаннями нашого міста. І за останню каденцію наша міська рада зробила дуже багато для Горішніх Плавнів. Мені не соромно за мою роботу в ній. І в нинішній ситуації, в період поширення коронавірусної інфекції, ми не чекали, поки на рівні держави впровадять певні соціальні гарантії для медиків, скажімо, а приймали рішення, на підтримку медичної галузі. А на що не вистачало коштів у міському бюджеті, придбавалося за рахунок благодійного фонду Полтавського ГЗК».

Професіоналів — у раду

«Ми розуміємо, що рано чи пізно, але ми прийдемо до виборів. Згідно з новим законом про вибори до місцевих органів влади ми можемо йти лише як мажоритарники, адже партійна система застосовується в містах із кількістю населення, більшою ніж 90 тисяч, а в Горішніх Плавнях жителів менше. Можливо, до закону будуть внесені зміни і тоді ми йтимемо від нашої політичної сили. Але участь у виборах брати будемо — це точно.

Наша задача — створити комфортні умови для мешканців нашого міста. А для цього необхідно, щоб у раді були професіонали, а не популісти. Так, у міській раді вся основна робота відбувається на засіданні комісій. Хочеш щось сказати, внести пропозицію, висловити незгоду — можеш як депутат зробити це в комісії. А сесія — це вже результат роботи депутатського корпусу. Але ж у нас є такі депутати, які на засідання комісій не ходять, проблеми до сесії не обговорюють, а вже на самому сесійному засіданні піаряться. Тому в міській раді потрібно сформувати команду професіоналів, які б переслідували не свої власні інтереси, а працювали на громаду.

Ми також повинні прагнути бути представленими й на рівні регіону і висунути кандидата, який би відстоював інтереси нашого міста на рівні області. Тому будемо намагатися працювати на результат».