____

Кременчуцька міська організація політичної партії «Рідне місто» — найчисельніша серед місцевих осередків. Втім, не лише кількість — її основне досягнення.

Депутати від «Рідного міста» вже друге скликання утворюють у Кременчуцькій міській раді однойменну фракцію. Нині у її складі 6 обранців кременчужан: Олександр Роженко — голова фракції, Юрій Гриценко — секретар міської ради, Олександр Плескун — голова бюджетної комісії, Валентина Головко, Сергій Мельник, Володимир Шибашов.

Минулого року в Кременчуці було проведено соціологічне опитування, що стосувалося депутатської діяльності. Згідно з його висновками найпопулярнішим, найвпізнаванішим депутатом міської ради виявився Олександр Роженко.

— Наша міська партійна організація є ініціатором і учасником багатьох соціальних проектів, – розповідає її голова Олег Фещенко. — Так, у період активних бойових дій на Сході нашої країни ми надавали допомогу реактивній артилерійській бригаді, що дислокується в Кременчуці, допомагали воїнам АТО. Депутати від «Рідного міста» ініціювали облаштування зон відпочинку на правобережжі Кременчука.

«Рідне місто» тісно співпрацює з громадською організацією «Бойове братство», яка об’єднує ветеранів усіх війн. Робота патріотичного напряму налагоджена добре, вважає Олег Фещенко:

— Кілька років тому ми започаткували акцію «Естафета пам’яті». Кожного літа здійснювали разом із ветеранами Другої світової війни поїздки місцями бойової слави, а заодно і протягом кількох днів оздоровлювали їх у санаторних закладах. Сподіваємося, що коронавірусна інфекція відступить до літа і ми продовжимо нашу «Естафету пам’яті».

До 75-річчя Перемоги над нацизмом «Рідне місто» придбало ветеранам війни і ветеранському активу міста сто цифрових приставок для телевізорів і допомогло встановити їх.

— Після того, як більшість телевізійних каналів стали комерційними, літні люди були позбавлені перегляду своїх улюблених програм, адже вони користувалися в основному супутниковим телебаченням, а мінімальний пакет його послуг став коштувати 120 гривень на місяць. Тож ми вирішили подарувати приставки, щоб зняти питання оплати, — сказав Олег Фещенко.

А в День пам’яті і примирення, 8 травня, секретар міської ради Юрій Гриценко разом з головами ветеранських організацій традиційно відвідали могили загиблих у боях і померлих у мирні дні воїнів Другої світової, поклали квіти і схилили голови, вшановуючи героїв.