______

Пам’ятну стелу з іменами загиблих у Другій світовій війні працівників Полтавського м’ясокомбінату відремонтували.

Але до цього пам’ятний знак кілька років перебував у занедбаному стані, поки на цю проблему не звернув увагу лідер політичної партії «Рідне місто» Олександр Удовіченко.

Півтора року тому до голови обласної організації ветеранів Віктора Івановича Теслі звернулася полтавка Эвдокія Павлівна Гавриленко, прізвище родича якої — серед загиблих працівників м’ясокомбінату. Вона поскаржилась на незадовільний стан пам’ятної споруди.

Стелу спорудили 1967 року з ініціативи трудового колективу Полтавського м’ясокомбінату в пам’ять про загиблих у Другій світовій війні працівників підприємства. На гранітній дошці викарбувано 17 імен тих, хто віддав своє життя за визволення Батьківщини.

З тих пір стела перебувала на балансі м’ясокомбінату. Кілька років тому підприємство змінило форму власності і власника, після чого пам’ятний знак став нічийним. Звернення до керівництва підприємства результатів не дали.

Рік тому, перед Днем Перемоги над нацизмом, Віктор Тесля звернувся до тодішнього заступника голови Полтавської обласної адміністрації з проханням допомогти відремонтувати пам’ятну споруду біля м’ясокомбінату.

— В облдержадміністрації проходила нарада щодо відзначення Дня Перемоги, яку проводив заступник голови ОДА, і я підняв там це питання, — розповів Віктор Іванович. — На основі мого листа від облдержадміністрації написали лист у міську раду, щоб відремонтували стелу. Згодом прийшла відповідь із КП «Декоративні культури»: стела на балансі міськради не значиться. А тому її за кошти місцевого бюджету відремонтувати не можуть.

Голова обласної організації ветеранів Віктор Тесля вирішив попросити допомоги у лідера партії «Рідне місто» Олександра Удовіченка — і його почули. Навіть більше — завдяки втручанню Олександра Васильовича член команди «Рідного міста», заступник Полтавського міського голови Олексій Чепурко виніс на порядок денний сесії питання про передачу пам’ятної стели на баланс міськради, що й було ухвалено депутатами. Стелу закріпили за КП «Декоративні культури».

Цієї весни пам’ятний знак відреставрували, а також упорядкували територію навколо неї коштом міського бюджету.

У День 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ветерани на чолі з Віктором Теслею поклали квіти до пам’ятного знаку, вшанували пам’ять тих, чиї імена там викарбувано, і подумки подякували тим, хто залишається небайдужим до проблем міста і його жителів.