_____

Сергій Горобець — голова Миргородської міської організації політичної партії  «Рідне місто», заступник голови комісії з питань житлово-комунального господарства, будівництва, торговельного обслуговування, транспорту, зв’язку, екологічної політики Миргородської міської ради, директор Миргородської спеціалізованої школи № 5 — у програмі «Обраний громадою» телестудії «Миргород» розповів про зону своєї відповідальності й поєднання професійної, політичної і громадської діяльності.

 

— Сергію Миколайовичу, розкажіть, як Ви стали депутатом міської ради.

— Історія мого депутатства сягає в ті часи, коли мені запропонували очолити партію «Рідне місто». А через певний проміжок часу мені як голові Миргородської міської партійної організації запропонували висунути свою кандидатуру депутатом міської ради. Скажу чесно, я відразу згоди не дав, тому що зовнішню частину роботи депутата приблизно розумів, а ось внутрішню ні. Але вирішив: оскільки люди мені довірили, я мав виправдати їхні сподівання. Ми з членами партії «Рідне місто» зробили титанічну роботу – і зайшли потужною командою в міську раду: крім мене, це Валентина Фененко, Олександр Цись і Михайло Левицький. Це — команда професіоналів, патріотів свого міста, яка працює над тим, щоб нашому рідному Миргороду було краще.

— Коли йшли в депутати, яку мету ставили? Чи справдилася вона?

— Мені боляче чути деякі коментарі щодо того, що начебто йдуть у депутати з тією метою, щоб отримати земельні ділянки чи якісь інші пільги. Скажу про себе. За час моєї каденції я не отримав жодної земельної ділянки, на роботу ходжу пішки, як їздив, так і їжджу на велосипеді. Але мені приємно, що я можу допомогти людям. Можливо, цієї допомоги не так і багато, але я вважаю, що вона для мене і для моїх виборців дуже вагома.

— Ви працюєте директором Миргородської спеціалізованої школи № 5. Чи не заважає посада депутатській діяльності?

—  Бути керівником підприємства, установи чи організації й одночасно депутатом — це непроста справа, адже за мною — 730 дітей, 95 педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу, більше ніж тисяча батьків. І всюди треба дати лад: і в освітньому просторі, і в господарській діяльності. Можливо, трішки не вистачає часу. Хоча я особисто вважаю, що добросовісно виконую свою роботу.

— Які проблеми з життя міста й округу вдалося вирішити?

— Мій округ — це мікрорайон «Центральний». Вирішених питань небагато, але для мене вони вагомі. Коли виборці звернулися до мене з тим, що їм потрібно відремонтувати дах, то як не просто було, але ми це зробили спільними зусиллями. Якщо до мене звертається голова будинкового комітету, що по вул. Старосвітській, 20 із тим, щоб зробити тротуар, бо вже неможливо ходити, то сьогодні це питання вже закрите. Звернулися за допомогою щодо утеплення будинку, то ми це теж вирішили. Попросили допомогти поставити двері з кодовим замком, ми знайшли вихід із начальником Миргородського комунального житлово-експлуатаційного управління Олександром Марченком, як максимально удешевити цю роботу. Ідемо назустріч, вирішуємо проблеми. Головне, що задоволені мої виборці.

— Що можете сказати про співпрацю з радою мікрорайонів?

— Я стараюся підтримувати завжди хороші робочі стосунки з головами будинкових комітетів, з радою Центрального мікрорайону. Антоніна Іванівна Корольова, яка є секретарем нашої ради, — частий гість у нашій школі. Я як депутат і як директор школи допомагаю чим можу. Наприклад, у школі проводимо свята для дітей нашого мікрорайону. Організовуємо заходи до державних свят.

— Якщо говорити про пріоритети, які вони сьогодні?

— Я — заступник голови комісії з питань житлово-комунального господарства, будівництва, торговельного обслуговування, транспорту, зв’язку, екологічної політики Миргородської міськради. Ця комісія найчисельніша і, мабуть, найдієвіша. Сьогодні ми повинні працювати над питаннями благоустрою, привабливості нашого міста.

— Часто на сесіях міської ради депутати відстоюють проблеми свого округу. Наскільки важко вам залучити кошти для свого округу, щоб вирішити певні питання?

— Щоб не було «перетягування» коштів кожного депутата на свій округ, ми в комунальній комісії склали карту ремонту доріг, карту освітлення вулиць — рівномірно все розподілили. Намагаємося дотримуватися такої послідовності: що в місті найнагальніше? Ми перестали перетягувати кошти кожен на свій округ. І мені це імпонує.

— На що ви витрачаєте депутатський фонд?

— Депутатський фонд є у кожного депутата. Добре, що ми його збільшили, бо коштів завжди не вистачає. До мене приходять люди не тільки з мого округу, а й з інших, і я жодному виборцю не відмовив у допомозі. Найчастіше звертаються з проблемами здоров’я.

— Де ваша приймальня?

— Це мій робочий кабінет. До мене виборці можуть звернутися у будь-який зручний для них час: я до 8 ранку вже на роботі, після 17 вечора — іще на роботі, обідньої перерви немає.

— Будете балотуватися на наступних виборах?

— Якщо виборці довірять, я прикладу максимум зусиль, щоб виправдати їхню довіру, і буду працювати на благо рідного міста.