___

3 червня відбулася тридцять третя сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. Внаслідок тривалої перерви, спричиненої введенням карантину, на розгляд депутатам накопичилося багато питань — 49. Більшість із них ухвалили: внесли зміни до обласного бюджету на 2020 рік — перерозподілили кошти, що були зекономлені під час карантинних заходів, розподілили субвенцію з державного бюджету, внесли зміни до низки обласних програм, ухвалили рішення з майнових питань.

Фракція «Рідне місто» брала активну участь не лише в голосуванні, а й в обговоренні нагальних проблем. Так, разом із сесійною більшістю депутати від «Рідного міста» не внесли до порядку денного питання про приєднання Миргородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів до Полтавського навчального реабілітаційного центру. Адже функціонування цього закладу має велике значення для миргородської громади, яку не поставили до відома про його реорганізацію. Є вірогідність, що 30 працівників інтернату втратять роботу. Крім того, депутати обласної ради були стурбовані ситуацією, коли не зрозуміло, що буде з приміщенням школи-інтернату, в яке вкладено кошти обласного бюджету. Такий підхід до цього питання лідер політичної партії «Рідне місто» й очільник фракції Олександр Удовіченко назвав волюнтаризмом і запропонував розпочати діалог, щоб його вивчити і прийняти виважене й сприйнятливе для громади Миргорода рішення щодо функціонування Миргородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Не задовольнив Олександра Удовіченка, як і більшість депутатів, звіт в. о. директора департаменту будівництва, містобудуванняй архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Олександра Слободяна про використання бюджетних коштів за 2019 рік та січень — квітень 2020 року. Олександр Слободян не зовсім володів ситуацією, не зміг дати відповіді на запитання депутатів.

— Ми бачимо, що сьогодні некваліфікована людина очолює департамент, — сказав Олександр Удовіченко. — Давайте зберемо комісію обласної ради і подамо обласній держадміністрації її позицію з цього приводу. Адже якщо і далі в департаменті будуть такі кадри, то ми будемо провалювати колосальні об’єми будівництва. Ми постійно говоримо голові ОДА, що ми відкриті до співпраці, все, що конструктивне, ми готові підтримувати й голосувати за це, а не голосувати «до відома», як пропонують у даному разі. Ми повинні продовжити розмову, щоб дійти згоди в цьому напрямі.

Найбільш резонансними на сесії були питання, пов’язані з Перспективним планом формування територій Полтавської області. Хоча його вже затвердив Кабінет Міністрів, однак думка кількох громад і навіть у деяких випадках пропозиції Полтавської ОДА не були враховані. Це стосується Бутенківської ОТГ Кобеляцького району, яку згідно з рішенням Кабміну приєднали до Білицької, формування громад в Пирятинському, Семенівському районах. На сесії прийняли відповідні звернення. Фракції «Рідне місто» підтримала своїми голосами ці документи, однак її голова Олександр Удовіченко вважає, не можна залишати без відповіді ситуацію, коли рішення обласної влади ігнорують у центрі.

— Проігнорували не тільки обласну владу, а й людей, — сказав Олександр Удовіченко і додав, звернувшись до голови ОДА Олега Синєгубова. — Ви повинні зібрати всі свої зусилля і поставити перед урядом запитання: що відбувається?

На думку Олександра Удовіченка, потрібні більш дієві рішення, ніж прийняття звернень: наприклад, створити групу з депутатів обласної ради і представників виконавчої влади, щоб спільно впливати на Кабінет Міністрів щодо перегляду Перспективного плану територій. Адже Перспективний план має бути заради людей, а не навпаки.