_____

Початок розмови із головою Лубенської міської організації політичної партії «Рідне місто» Андрієм Хорошковатим — не про партійні справи. Адже Андрій Сергійович — лікар-кардіолог КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» — як і всі лікарі перебуває нині на передовій боротьби з пандемією. Він заспокоює: все під контролем:

— У нас, слава Богу, немає великої кількості хворих. У Лубнах обладнано інфекційне відділення, воно розраховане на прийом хворих із нашого, а також Оржицького, Чорнухинського, Пирятинського районів. Лікарня опорна. Медичний персонал працює злагоджено. Значно допомогли лікарні підприємці та й ми, депутати міської ради від партії «Рідне місто» (я і Ніна Жук), впливали на виділення додаткових коштів медзакладу, контролювали його оснащення. Так що нині лікарня готова до будь-яких випадків коронавірусної хвороби, хоча краще, аби їх не було.

Однопартійці Андрій Хорошковатий і Ніна Жук у міській раді є членами чи не найважливіших комісій, що забезпечують життєдіяльність Лубен: Андрій Сергійович — бюджетної, Ніна Степанівна очолює комісію з питань житлово-комунального господарства. Андрій Хорошковатий каже, що багато зусиль спрямовують на те, щоб поліпшувати саме благоустрій:

— Так повелося, що при розподілі коштів комунальним підприємствам дістаються залишки, спершу фінансують охорону здоров’я, освіту, але на комунальну сферу завжди не вистачає. А ми з Ніною Степанівною комунальній сфері Лубен приділяємо значну увагу і потихеньку втілюємо відповідні проекти. Звісно, не все із задуманого вдається, але в основному — озелененні — прогрес значний. Саме такі питання ми лобіюємо. І є результат — подивіться, які Лубни зелені й охайні! Ми також прислухаємося до потреб комунальних підприємств міста і за можливості допомагаємо, скажімо, в оновленні автопарку, ремонті міських доріг тощо.

Андрій Хорошковатий сподівається, що на виборах до місцевих органів влади члени й прихильники партії «Рідне місто» зайдуть у Лубенську ОТГ потужною командою, адже сьогодні вони є представниками майже всіх сфер соціально-економічного і культурного життя міста.

— Серед нас є представники комунальної сфери, бізнесу, освіти, промисловості — наших заводів (і «Моторсічі», і фармзаводу, і молокозаводу), — каже Андрій Хорошковатий. — Навіть культуру представляють різнобічно: є й директор музею, і голова спілки художників Лубен, в соціально-культурній сфері — керівник реабілітаційного центру для дітей. Ось під час процесів децентралізації до нашої команди приєдналися аграрії з нашого району: голови сільських рад, фермери. Ми моніторимо рейтинг кожної людини, яка представляє нашу партію. Робота масштабна.

А попереду — ще масштабніша, адже й прискорення територіально-адміністративної реформи, й місцеві вибори відбуватимуться паралельно. І це усвідомлює Андрій Хорошковатий:

— У нас буде Лубенська ОТГ, до складу якої входитиме 80% району. До неї має приєднатися Засульська ОТГ, де, скажімо, вже є управління освіти, культури — своя управлінська структура. У Лубнах теж є своя структура, а в районі — своя. І оце якимось чином прийдеться мирити, об’єднувати. Можуть бути й конфлікти. Дуже копітка робота очікує, щоб знайти спільну мову.

Крім того, Лубни мають стати центром одного з чотирьох укрупнених районів Полтавської області.

— І це вже інша ступінь, що ще важливіше, — говорить Андрій Сергійович. — З партійної точки зору тут повинна бути налагоджена комунікація з однопартійцями районів, що увійдуть до Лубенського. Ми теж працюємо в цьому напрямі — до комунікації готові.

На запитання, чи не страшать голову Лубенської міської організації політичної партії «Рідне місто» такі виклики, Андрій Хорошковатий відповідає:

— Ми їх навіть чекаємо, тому що сподіваємося на те, що справді буде якийсь прогрес. І ми зможемо консолідувати всі наші зусилля, і району, і міста, для того, щоб створити розвинену інфраструктуру із сучасними освітніми, медичними, адміністративними послугами. Адже сьогодні в деяких моментах вона в занепаді. Йдеться, наприклад, про Лубенську лікарню інтенсивного лікування, де передбачається капітальний ремонт приймального відділення з оснащенням МРТ-, КТ-апаратами. Це базові речі, що повинні бути в місті такого рівня. І це те, над чим сьогодні я працюю як депутат міської ради.

І Андрію Хорошковатому це під силу, тому що в своїй діяльності керується трьома простими правилами:

— Бути відповідальним, людяним і щодо депутатської роботи — прислухатися до громади, бачити її потреби.