_______

На сьому сесію сьомого скликання Зіньківської міської ради прийшли підприємці, які очікували, що під час розгляду питання про надання пільг зі сплати єдиного податку буде враховане і їхнє звернення.

— Із початку карантину ми виконали усі рішення виконавчого комітету міської ради та припинили роботу магазину «Малятко», — говорить підприємець Леся Силка. — Оскільки спершу вважали, що такі вимушені заходи триватимуть з тиждень, думали справитися своїми силами, але карантин затягнувся і ми втратили засоби для існування.

Леся Силка розповіла, як підприємці Зіньківщини шукали підтримки у міської влади: спочатку на два місяці цього року попросили визначити ставку єдиного податку у нуль відсотків та знизити її на 2021 рік до 11%, написали звернення до міського голови, мали зустріч із представником міської влади, написали повторне звернення до міської ради з проханням знизити ставку єдиного податку хоча б до 15 відсотків для ІІ групи підприємців.

— Була впевнена, — говорить Леся Силка, — що підприємців почули. Яким же було моє здивування, коли на сесії я дізналася, що податок у 0% вводиться лише на один, а не НА два, місяці, а на 2021 рік діятиме ставка податку 17%, а не так, як ми просили — 15% для ІІ групи підприємців. Збитки для міського бюджету не були б такими значними, якби для підприємців І групи податок знизили хоча б на один відсоток, а люди б побачили, що до них прислухаються і хочуть допомогти утриматися на плаву. А так складається враження, що ми, підприємці, для міської ради лише дійна корова.

На захист підприємців став депутат від політичної партії «Рідне місто» Андрій Удовиченко.

— Ми повинні для себе визначитися хто головніший: чиновники, які розподіляють і витрачають гроші місцевого бюджету, чи підприємці, які наповнюють цей бюджет своїми відрахуваннями? Органи місцевого самоврядування повинні бути не бюрократичною стіною, а сервісним центром, так як за наші гроші (податки) вони існують і функціонують для нас.

Неприємно вразило Андрія Удовиченка й те, що під час сесії в докір підприємцям було закинуте звинувачення, що їм не надали пільг з оподаткування через невчасно подані документи:

— Як підприємцеві, який в одній особі і директор, і працівник, і бухгалтер, розібратися в усіх юридичних нововведеннях? Прикро, що до цього часу немає конструктивного діалогу міської ради з підприємцями, тими людьми, які наповнюють міський бюджет.

Позиція Андрія Удовиченка не дістала підтримки у більшості депутатів міської ради. Чому так сталося?

— Вважаю, що така ситуація склалася через відсутність громадської організації, яка б координувала діяльність підприємців та систематизувала їх проблеми, — відповів Андрій Удовиченко. — А також через те, що виборці, серед яких були і підприємці, голосували не за політичну силу, а за кумів та друзів.  А тепер ці друзі та куми, ставлячи на перший план свої власні інтереси, голосують проти своїх же  виборців. Так бути не повинно.