.

Від звичайного сільського хлопця  до керівника потужного фермерського господарства СФГ «Світанок», депутата обласної ради від політичної партії «Рідне місто» — здавалося б, один крок. Як говорить Микола Горб, у його житті були й злети, й падіння, але завжди потрібно залишатися людиною.

З одного боку, Миколі Миколайовичу хочеться й далі розвивати своє фермерське господарство, молочний бренд «Зарог», продовжувати йти до мети, нових перспектив. Але є й інше… Скільки людей майже щодня приходить до контори. І в кожного питання соціального характеру: потрібні кошти на лікування, сплатити за газ, світло, погасити кредитні борги і багато-багато іншого. Сприймаючи все це, він розуміє, якими насправді є реалії, яка існує прірва в соціумі, несправедливість. А також те, що сьогодні будь-яке підприємство в селі — це рятівний острівець для його жителів.

Ставши успішним, Миколі Горбу вдалося зберегти  людяність, небайдужість, вміння співпереживати. Бо ж, погодьтеся, успіх — це теж своєрідне випробування, до того ж у бізнесі існує жорстка конкуренція і багато, як кажуть, підводних каменів. Згадаємо й той факт біографії, коли Микола Миколайович навчався й жив за кордоном. І в юнацькі роки вже був надзвичайно успішним.

Як казав його батько, раніше люди добрішими були. Вони  культивували  ті риси, що дійсно є об’єднувальними й важливими. Тому все йому, певно, від батьків передалося, генетично.

Усе дитинство Миколи Горба пройшло в с.Заріг, де працювали його батьки. Звісно, це наклало відбиток на його виховання, світосприйняття й формування як особистості. Від мами Катерини він узяв наполегливість, витривалість. Вона — звичайна сільська жінка, котра жила далеко не в достатках. Водночас вона, як кажуть, «зі сталі», її силі волі, працелюбству немає меж.

Щоб бути добрим, потрібно інколи бути жорстоким. Він теж інколи може спалахнути, але швидко відходить, і цей сплеск перетворюється на доброту.

Люди кажуть про Миколу Миколайовича, що він  належить до касти тих керівників, яких можна назвати одним словом — небайдужі. Бо ж недарма біблійські рядки застерігають: «Бійтеся байдужих». Тому цілком закономірно, що молодому амбітному керівнику до всього є діло. А в рідному Зарозі він кожного знає особисто й по імені!

Підтримка родини, помножена на людську довіру, й стала платформою його успіху… Успіх СФГ «Світанок», а далі й молочного бренду «Зарог» — це не тільки його персональна заслуга. Він зі своєю родиною однією командою, потужним  сімейним підрядом взявся за нелегку справу. У нього повірили люди — працівники підприємства, пайовики, односельці. Самому ж усе нереально зробити. Особливо  коли є ще тваринництво, переробне виробництво.

Це не просто: виростив соняшник, зібрав урожай — і бувай щасливим.  День у день доводиться вирішувати багато питань. Постійно потрібно планувати, як поетапно продавати зерно, готуватися до наступної посівної кампанії, вираховувати, як і коли краще зібрати урожай тощо.

Що стосується тваринництва, то там процес безперервний. Микола Горб розуміє, що ця галузь потребує інновацій. Так, у СФГ «Світанок» придивляються до роботизованих каруселей. Була б стабільність… Для порівняння: рентабельність тваринництва становить до 20%, а вирощування кукурудзи — від 80%. То чим вигідніше займатися? Проте на фоні загальнодержавної тенденції зі скорочення поголів’я великої рогатої худоби в СФГ «Світанок» утримують 2300 голів ВРХ, із них 1000 — дійного стада. Уже вийшли на надої 6300–6400 літрів молока на рік від корови. Мають мету, завдання, бачення задля забезпечення Оржицького молочного заводу власною сировиною. Є тваринницькі комплекси, є  комбікормовий завод — і цей ланцюг хочуть зберегти. Бо там працюють дійсно професіонали свої справи.

Звідси й інше питання – кадри. Якщо поцікавитися у молоді, чи хоче вона жити в селі? Якою буде відповідь переважної більшості — очевидно. З іншого боку, є молоді люди, які хочуть працювати й розвиватися тут, на малій батьківщині.    Микола Горб мріє про те, щоб справа, в яку вкладено стільки часу, сил, в яку повірили люди, жила і розвивалася. Щоб колись її продовжили нащадки, як це є в цивілізованому світі.

Взяли курс на дооснащення Оржицького молокозаводу, зокрема, придбали італійський пастеризатор, фасувальний апарат та ін. Це дозволить у майбутньому випускати чимало новинок. Роблять усе можливе, щоб взята планка з переробки 80 т молока/день не понижувалася. Звісно ж, хочуть, щоб торгова марка «Зарог» не втратила цілком заслужених  позицій  і далі була одним із фаворитів серед споживачів. Микола Горб авторитетно заявляє, що, обираючи продукцію бренду «Зарог», люди споживають якісне й натуральне. При в’їзді в село є напис: «Заріг — серця мого столиця». Із таким девізом Микола Горб свого часу починав господарювати.  Цьому вислову вже багато років, але сенс не втратився й до сьогодні.

Він поважає людей, стабільних у вчинках, діях, думках, які не міняють своїх переконань під впливом обставин. Не буває життя миттєвого. Тому потрібно вірити в краще. Не нами сказано, по вірі буде дано. Партнерство, дружбу цінує. Не любить, коли хитрують і обманюють. Не любить «корон» і пальців віялом. Йому імпонують люди, в яких є своя думка, мета. Загалом це можна схарактеризувати, як цілісність особистості.  Він розуміє, що ми живемо в досить непростий час, під безперервним впливом соціуму, де і політичне, й духовне, й матеріальне тісно пов’язане. Але все ж є істини поза часом. Ними не можна «крутити, як циган сонцем» і метатися від одного берега до іншого. Хочеться духу єдності для всіх, і щоб Бог жив у кожного в душі, а не на словах.

Директор СФГ «Світанок», депутат Полтавської обласної ради від політичної партії «Рідне місто» Горб Микола Миколайович разом з Оржицькою районною організацією політичної партії «Рідне місто» планує взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Голова Оржицької районної організації політичної партії «Рідне місто»  Г.І.Рибачов