.

У сільській глибинці часто дорогами ні проїхати, ні пройти. Деякі села Зіньківського району виявилися відірваними і від районного центру, і один від одного. Так би мовити, опинилися у своєрідній вимушеній транспортній самоізоляції.

— Дуже розбита дорога, — бідкається сільський голова села Високе Ніна Брага. — А найстрашніше те, що нею курсує шкільний автобус, лікарі їздять на виклик. Легше сказати, що немає дороги, ніж вона є. Ми неодноразово зверталися до голови обласної державної адміністрації щодо вирішення даного питання, на що отримували невтішну відповідь — відмову департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної адміністрації у проведенні ремонтних робіт. Останнє наше прохання черговий раз залишилося без задоволення. Складається враження, що наші труднощі нікого не цікавлять.

Допомагати вирішувати цю нагальну для селян проблему взялася районна організація політичної партії «Рідне місто».

— Ми не можемо за власний рахунок ремонтувати дорогу, що належить державі, — говорить член команди «Рідне місто» Андрій Шамрай. — Але якийсь вихід потрібно було шукати. Тож, задіявши техніку, ми почали вирівнювати узбіччя шляхів. Ґрунтові ж дороги засипали земляною сумішшю, теж доводячи їх до ладу.

Таким чином було налагоджено транспортне сполучення між селами Високе, Удовиченки, Пірки, Тарасівка, Бобрівник та містом Зіньків.

Багато місцевих водіїв досить швидко відчули суттєве покращення на дорогах. А особливо ті, кому часто доводиться перевозити цими шляхами значні вантажі. Наприклад, пасічники.

— Кілька разів на рік транспортуємо вагончики з вуликами, — розповідає голова Спілки пасічників Зіньківського району Олег Конюшенко. — У нас тут пролягає ґрунтова дорожня артерія, яку між собою називаємо Лебединським шляхом. Вона з’єднує наш Зіньківський район із Охтирським сусідньої Сумської області. Раніше на шляху в деяких низинних місцях калюжі стояли роками. Зараз же їхати цією дорогою справжнє задоволення. Звісно, не асфальтове покриття, але доволі добротне і надійне. Тому щиро дякуємо «Рідному місту» за турботу і піклування про нас.

Керівник районної організації політичної партії «Рідне місто» Андрій Удовиченко переконує, що допомагати облаштовувати занедбані місцеві дороги ця політична сила продовжуватиме й далі.

— По асфальту їздити неможливо, бо його фактично немає. Тому в Зіньківському районі ми доводимо до ладу ґрунтові дороги та узбіччя асфальтованих, — каже очільник «Рідного міста» Зіньківщини. — Доки районна влада і організації, які відповідають за цю справу, зволікають, ми стараємося покращити дороги, як можемо. Цими шляхами користуються люди. Вважаю, досить знущатися над ними. Хоча б якісь елементарні шляхи сполучення між населеними пунктами мають бути. А відтак, із нашою допомогою сільські дороги отримають нове життя.

Разом з тим, Андрій Удовиченко каже, що лише одне Зіньківське «АТП-15339» щорічно перераховує акцизного податку, який уже врахований при купівлі пального у розмірі більш ніж 5 мільйонів гривень, частина цих коштів мала б іти на поліпшення стану доріг з твердим покриттям у районі. На жаль, цього не відбувається.