.

Коли Олександр Дорогобід облаштував територію біля свого магазина в Диканьці, його запитали: «Що, міським головою хочеш бути?» Тоді про таке ще не думав. Хотів, щоб були гідні умови для роботи й життя. А як інакше почати наводити лад у селі чи місті, де живеш, зрештою, у країні?

Кажуть, хочеш змін, почни із себе. Цього правила дотримується голова Диканської районної організації партії «Рідне місто» Олександр Дорогобід. Він професійно займається спортом — став фіналістом України з бодібілдингу. І закликає долучатися до спорту й молодь. Так, нещодавно своїм коштом встановив чотири білборди із закликом до здорового способу життя.

Він не може спокійно спостерігати, як Диканька поступово втрачає статус чарівного краю, оспіваного Миколою Гоголем. Навесні з товаришами навколо двох селищних  парків та монументу Слави висадили живу огорожу.

Олександр має будиночок на вуликах для апітерапії — щоб гості не просто розважились, а набралися здоров’я. Принагідно довелося вчитися бджолярству у пасічника Миколи Городницького, адже за комахами потрібно доглядати. Сам постійно прагне дізнатися про щось нове і навчає свій колектив новому в підприємництві.

Олександр — із нової формації соціально активних людей. Сьогодні прийшло усвідомлення: хто, якщо не він? І тому на виборах до місцевих органів самоврядування буде балотуватися на голову Диканської об’єднаної територіальної громади.

— До мене прийшли і попросили: «В Диканьці потрібно зробити прорив». Люди або не знають, як це зробити, або не хочуть. А я знаю і хочу, — говорить Олександр.

На запитання, з чого розпочне прорив, відповідає:

— Розпочну з наведення порядку, асфальтування доріг, ремонту дитячих садків, адже вони мають відповідати сучасним нормам безпечного середовища. Водогін селища, який збудовано в 1961 році, потрібно перекласти, бо нині щотижня маємо аварійні ситуації.

Вживаючи слово «ми», Олександр має на увазі своїх однодумців, людей, які також своїм прикладом доводять, як можна вийти на інший, якісніший, рівень життя:

— Учасник світового конкурсу «Арнольд-класік», тренер Диканського спортивно-оздоровчого комплексу Ігор Рашоянц підтримує команду «Рідного міста», він займається з молоддю пауерліфтингом, бодібілдингом. У нас є зразкова школа народного та сучасного танцю «Квітограй», яким керують заслужений працівник культури України Євгеній Іванов та його дружина Людмила, також наші прихильники.

Олександр до всього ставиться серйозно, виважено, подумає не сім, а сто разів, поки відріже. Як історик (Олександр Дорогобід закінчив Полтавський педагогічний інститут) і як бізнесмен (закінчив ще й Полтавський університет споживчої кооперації), він добре знає вислів давньоримського імператора Марка Аврелія: «Роби, що маєш робити, і станеться те, що має бути». Зваживши все, він стверджує:

— Я — супермен, у мене все вийде!