.

Нині політична партія «Рідне місто» має більше 200 своїх представників в органах місцевого самоврядування Полтавщини. Це — аграрії, підприємці, педагоги, промисловці, медики, працівники культури, комунальної сфери, одним словом, люди з досвідом, господарники. Після місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня, їх має стати більше. У цьому переконаний лідер партії «Рідне місто», голова депутатської фракції в Полтавській обласній раді Олександр Удовіченко.

Про підготовку до виборчої кампанії, а також про найближчі перспективи Олександр Васильович розповів нашому кореспонденту.

— Олександре Васильовичу, яка Ваша найамбітніша мета на цих виборах?

— Сьогодні наша команда працює над тим, щоб взяти участь у виборах на всіх рівнях місцевого самоврядування. Скажімо, ми будемо висувати кандидатів до всіх 60-ти об’єднаних територіальних громад Полтавщини, до рад новоутворених районів. Ми формуємо список із 84 кандидатів до обласної ради. У нас є амбітні плани щодо голів більшості об’єднаних територіальних громад, зокрема, й міського голови Полтави.

Поки не розпочалася передвиборча кампанія, не буду розкривати всі деталі, але скажу, що ми будемо боротися за можливість впливати на життя регіону, обласного центру, громад.

— А за рахунок яких чинників Ви сподіваєтеся на переможний результат для партії «Рідне місто» у місцевих виборах?

— У нас потужна команда. Сьогодні, формуючи списки кандидатів до рад різних рівнів, ми звертаємо увагу передусім на те, щоб людина користувалася авторитетом у тій місцевості, де вона живе. Щоб вона була не тільки професіоналом своєї справи, а й розумілася на соціально-економічних процесах. Ми займаємося копіткою добірною роботою: відбираємо в кандидати у депутати людей, які вже чогось досягли в житті, а значить, мають досвід, організаторські здібності.

Так, голова асоціації фермерів Козельщинського району Сергій Сушко, вважаю, повинен представляти інтереси своїх земляків у Полтавській обласній раді. Кому, як не йому, все життя якого пройшло перед їхніми очима, в рідному селі Сушки, вони можуть делегувати свої повноваження?

Ви не знайдете приклад більш вдалого господарника в Оржицькому районі, ніж Микола Горб. Він створив фермерське підприємство, нині одне з найбільших в Оржицькому краї, що обробляє 4780 гектарів землі, має свій комбікормовий, молокопереробний заводи і молочну ферму більше ніж на 2000 поголів’я корів, забезпечує роботу 350 землякам. Миколу Горба в 2015 обрали до Полтавської обласної ради, і сьогодні я не бачу більш гідної кандидатури до цього органу влади, ніж він.

У Котелевському районі Олексій Бовдир, окрім того, що очолює сільськогосподарське підприємство «Скіф», іще й голова постійної комісії райради з питань АПК, земельної реформи, природокористування і екології, активно розвиває інфраструктуру села. Така людина повинна вирішувати питання громади на вищому рівні.

Я можу навести ще багато прикладів успішного господарювання і найголовніше — того, як ці люди, члени команди «Рідне місто», дбають про свій рідний край, адже ми — партія господарників. Ми розраховуємо, що виборці підтримають наших людей, не варягів, не засланих козачків, а СВОЇХ! Сьогодні, у занадто нелегкий критичний час, права на помилку немає.

— «Рідне місто» — самостійна, самодостатня партія. Втім, епіцентр її діяльності — на Полтавщині. Чи не виникло ідеї обєднатися із, так би мовити, загальноукраїнськими політичними «старожилами»?

— Що стосується виборів до органів місцевого самоврядування, то на них «Рідне місто» йде самостійно. Додам іще — впевнено й потужно. Об’єднання з іншими політичними силами може бути у складі коаліції або ситуативне в місцевих органах влади. Чесно скажу, що протягом цієї каденції в місцевих органах влади не завжди вдавалося знайти порозуміння з іншими політичними силами, як того хотілося. Наприклад, у Полтаві політичний егоїзм призводив до протистоянь між фракціями міської ради: наші партнери часто перетворювали повсякденну роботу на політичний піар, намагалися очорнити тих, хто хоч щось робив на благо міста. Але ми готові до конструктивної співпраці з усіма політичними силами задля добробуту полтавців. Ми, повторю, — партія господарників.

Інна Савченко