.

Валерій Книш, який очолює Семенівську районну організацію політичної партії «Рідне місто» і є генеральним директором торгового дому «Меди Межиріччя», — за своєю натурою людина громадська, соціальна, суспільна. Він сам так говорить по себе.

Валерій Євгенійович 18 років пропрацював вчителем географії, був заступником директора з наукової роботи, потім перейшов працювати в центр молоді, райдержадміністрацію, районну раду, кілька років був головою районної державної адміністрації. Каже, що ніколи в житті не мав великих амбіцій, головне для нього — рідна Семенівка. Тому він балотується в депутати Семенівської об’єднаної територіальної громади і на голову ОТГ.

Команда, з якою Валерій Книш іде на вибори, вивчила досвід роботи органів місцевого самоврядування попередніх років, питання та проблеми, що турбують простих жителів громади і у вигляді Програми соціально-економічного розвитку Семенівської ОТГ представила її на розсуд земляків. Які головні завдання ставить перед собою на майбутнє команда «рідного міста» Семенівщини розповідає Валерій Книш:

«Найголовніше для нас — це територіальний центр обслуговування пенсіонерів і людей похилого віку. Ми хочемо відновити роботу одного з найкращих в області територіальних центрів в тій іпостасі, я якій він працював. Адже сьогодні його робота трохи паралізована. Я вже давно займаюся цим питанням і мені дещо вдалося вирішити. Хочу, щоб у кожному селі був відокремлений підрозділ територіального центру. Що мається на увазі? Прачка, швачка і перукар повинні бути в кожному великому селі, особливо віддаленого від селища Семенівка, тому що пенсіонери повинні мати можливість отримати ці послуги.

По-друге, треба забезпечити пенсіонерів іншими видами послуг. Крім того, налагодити організацію їхнього харчування, щоб воно було централізоване. Це для найбільш незахищених верств населення і людей з обмеженими можливостями, для одиноких пенсіонерів.

Наступне — питання транспортного сполучення між населеними пунктами Семенівської ОТГ. Мені боляче дивитися, коли таке сполучення налагоджене в Хоролі, Глобиному, але його немає в Семенівці. Кілька разів районна організація партії «Рідне місто» піднімала це питання в Семенівській селищній раді, але воно завмирало на рівні опитувань, ми його доводили до моменту прийняття рішення, але його так  не прийняли. На жаль, у Семенівці ми навіть втратили нещодавно автостанцію. Її ліквідували як структуру. Я думаю, ми зуміємо її відновити.

Наступний крок — це створення філій комунгоспів у кожному великому селі, щоб косити, вивозити сміття, підтримувати в чистоті вулиці. Це все для того, щоб не гнати трактор за тридев’ять земель і виставляти величезні рахунки або наймати дорогі приватні фірми, як це робиться нині. Я думаю, все це можна робити через комунальні господарства.

Медицина. Питання розширення роботи ФАПів, вони повинні бути невеликими амбулаторіями, все-таки 2-3 соціальні ліжка повинні бути. Хто знає село, розуміє: коли настає зима, багато пенсіонерів потребують цілодобового нагляду, вони просто не в змозі жити самотньо в своїй хаті.

Є питання честі, як я його називаю. Свого часу, коли я був головою РДА, дякуючи голові політичної партії «Рідне місто» Олександру Удовіченку, який був тоді головою Полтавської ОДА, Володимиру Оніщенку, який був депутатом від Семенівського району в Полтавській обласній раді, ми підняли рівень газифікації району з 20% до 41%. Сьогодні половина Семенівської ОТГ живе з газом, і люди говорять, що газ — це благо, вони вдячні нашій команді за те, що ми це зробили, тому що вартість дров і вугілля вже майже зрівнялася з газом, а ще потрібно витрачати фізичні зусилля. Тому для мене справа честі — закінчити газифікацію там, де ще немає газу, тим більше частина населених пунктів уже має вуличні газопроводи.

Питання водогонів. У нас є села, які донині страждають від нестачі води. Я вдячний Олександру Удовіченку за те, що з депутатського фонду, з обласного бюджету виділено 100 тисяч гривень на початок робіт з будівництва водогону в селі Оболонь. Хоча це й інша ОТГ, але наша районна партійна організація її не відділяє. Такі села, як Тарасівка, Паніванівка страждають від неякісної води. Але ж люди не винні, що влада недопрацьовує і не може забезпечити їх найнеобхіднішим.

Семенівка — мабуть, єдиний населений пункт, який не має каналізаційної стічної мережі. Про які інвестиції можна говорити? Який інвестор прийде в той регіон, де немає каналізації, водопостачання, газопостачання?

Ми ці чотири роки не чекали виборів, щоб так, як інші партії, кинутися робити добрі справи. Ми за цей час зробили дуже багато: підтримували талановиту молодь, забезпечували їх спортивним інвентарем, кожного року вітали подарунками переможців предметних олімпіад, організовували зустрічі, на яких обговорювали проблеми району, проводили конкурс на краще стратегічне бачення розвитку району, підтримували територіальний центр, забезпечували його продуктами харчування, так само, як  лікарню, підтримували одиноких пенсіонерів. Ми допомагаємо видавати книги, багато книг місцевих авторів вийшли з нашою підтримкою. Коли почалася епідемія коронавірусної хвороби, ми перші пройшлися по всіх ФАПах і надали все необхідне.

Я впевнений в тому, що все це вдасться зробити, тому що я в цю річку вже вступав — і нам все задумане вдавалося: ми газифікували, відкривали дитячі садочки, ремонтували школи. І навіть після того, як я вже не був головою РДА, нам вдалося газифікувати село Брусове. Допомогу надавала наша партійна організація. Чому все виходило? Бо ми працюємо командою».