.

У Полтаві на традиційній обласній серпневій педагогічній конференції була представлена доповідь очільниці департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віти Ковальської. Вона розповіла про здобутки освітян Полтавщини протягом минулого навчального року і перспективи розвитку цієї галузі на 2020-21 рр.

У доповіді містилися лиш сухі статистичні дані про кількість учнів, шкіл, дитсадків, про те, скільки шкіл-інтернатів буде реформовано, скільки дітей із них влаштовано у сім’ї тощо. І жодного слова про те, як це зроблено та з якими труднощами довелося зіткнутися, які проблеми при цьому виникли. Склалося враження, що проблем в освітянській галузі Полтавщини немає.

Втім, якщо навіть проаналізувати статистичний звіт, то на поверхню виринають питання, які й потрібно озвучувати керівнику. Так, показник охоплення дошкільною освітою дітей від 5 до 7 років становить 99,7%. Це, звісно, добре. Але карантинні заходи, що були в Україні навесні, збурили батьків, діти яких відвідують дитячі садки. Адже більшість батьків змушена була працювати і самостійно вирішувати проблему, куди подіти дітей, коли зачинили дошкільні заклади. І це питання потрібно було б владі опрацювати, тим більше, що наближається, за прогнозами, друга хвиля коронавірусу.

Можна ще згадати реформу інтернатних закладів: зі слів Віти Ковальської, влада планує трансформувати 10 закладів інституційного догляду в заклади старшої профільної школи. А це означає, що утримання дітей там уже не буде.

На останній сесії Полтавської обласної ради члени фракції політичної партії «Рідне місто» не підтримали внесення до порядку денного питання про приєднання Миргородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів до Полтавського навчального реабілітаційного центру. Адже функціонування цього закладу має велике значення для миргородської громади, а також є вірогідність, що 30 працівників інтернату втратять роботу. Лідер партії «Рідне місто» запропонував розпочати діалог, щоб вивчити це питання і прийняти виважене й сприйнятливе для громади Миргорода рішення.

Тож у своїй виборчій програмі політична партія «Рідне місто» акцентує увагу на тому, що її представники, прийшовши в органи місцевого самоврядування, спочатку вивчатимуть ситуацію на місцях щодо мережі освітніх закладів, їх перепрофілювання, радитимуться з громадою, а потім прийматимуть певні рішення.