.

28 серпня відбулося позачергове засідання тридцять четвертої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Депутати розглянули й прийняли питання про внесення змін до обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху, Програми розвитку та підтримки Полтавського обласного підприємства «Аеропорт-Полтава», Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи, про оголошення, зміну меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області тощо.

Чимало часу депутати приділили обговоренню Програми фінансової підтримки комунального підприємства обласної ради «Полтававодоканал» на 2021-2025 роки. Дискусію викликав сам факт підтримки: у той час, як інші подібні підприємства («Кременчукводоканал», «Лубниводоканал»), що обслуговують місцеві громади, перебувають на балансі цих громад, «Полтававодоканал» досі потребує вливання коштів обласного бюджету. Питання про зміну його підпорядкування неодноразово звучало в сесійній залі. Однак підприємство має державний борг 125 мільйонів гривень, що виник не з вини «Полтававодоканалу», а внаслідок різниці в тарифах. Держава усунулася від вирішення цього питання. Зрозуміло, що Полтавська міська рада, під юрисдикцію якої має перейти це підприємство, відмовляється брати на себе ще й його борги. Зрештою, депутати проголосували за затвердження Програми фінансової підтримки «Полтававодоканалу», що передбачає 104 мільйона гривень.

Депутатська фракція «Рідне місто» підтримала це рішення. Його прокоментував лідер політичної партії «Рідне місто» і керівник фракції Олександр Удовіченко:

— З одного боку, ми вважаємо, що підприємство потрібно підтримувати. А з іншого, обласним керівникам треба набратися сили волі, щоб погасити його борги й розпочати процедуру передачі «Полтававодоканалу» з обласної власності в міську — на той базовий рівень, де воно повинно бути, аби забезпечувати водою полтавців.

Рішення щодо подальшої підтримки «Полтававодоканалу», хоча й з потугами, все ж таки прийняли депутати. Втім, я думаю, що безкінечно це тривати не може. Обласній адміністрації потрібно передусім погасити борги підприємства, а потім уже зайнятися передачею його у власність Полтави.