____
Якщо запитати у полтавців,  хто, на їхню думку, був найкращим керівником області з часу проголошення незалежності України, більшість відповість — Олександр Удовіченко. Саме за його очільництва Полтавщина мала найкращі показники соціально-економічного розвитку. Втім, Олександр Васильович говорить, що без команди, яка його підтримувала, у якій він не сумнівався і довіряв їй у всьому, таке визнання було б неможливим. Саме ця команда дала початок новій політичній силі — партії «Рідне місто», що нині потужно увійшла у виборчу кампанію. «У нас є відчуття того, що ми недаремно об’єдналися у велику команду», ─ сказав Олександр Удовіченко на конференції обласної організації політичної партії «Рідне місто». А ось як він згадує про те, як усе починалося, у своїй книзі «Назустріч вітру».

 

«Я завжди був командним гравцем, і є певна група людей, яких я вважаю своїми однодумцями, більшу частину — друзями. Ми брали участь у політичних проектах і завжди робили це прозоро. Тому й ходимо вулицями Полтави спокійно. І немає до нас претензій ні з боку простих людей, ні від бізнесменів чи господарників усіх рівнів. Тому постало питання звірити годинники, отримати певну компенсацію, бо ми побачили, що в революційній суєті, як часто й буває, прийшли люди, які за своїми фаховими, моральними, громадянськими і політичними якостями виявилися дуже далекими від тих гучних лозунгів, що звучали на Майдані, від тих нагальних потреб, що вимагало суспільство…

Собі, як мовиться, я зарубав на носі, що ніколи не піду ні до обласної ради, ні до парламенту під крилом будь-якої центральної партії. Мені з великою лихвою вистачило вже того, що попередні партійні керівники і президент робили такі дії, які треба було тут на місці пояснювати людям. А інколи ті дії були такими, що врозріз ішли з моїми переконаннями. Я зробив висновок, що коли тобою керують із центру, то твого голосу не чують, бо він для них нічого не значить. Тому я прийняв рішення шукати варіант місцевої політичної сили, аби позбутися залежності від центральних партійних органів і формувати команду, яка може мати свій інтерес і впливати на події місцевого характеру. Так у нас з’явився політичний проект «Рідне місто».

Так і пішли на вибори. Результат на 2015 рік виявився доволі позитивним. У п’ятнадцяти районних радах, в чотирьох містах обласного підпорядкування ми маємо свої фракції, в Полтаві і Кременчуці ─ по сім депутатів фракції. Є фракція і в обласній раді. Це тоді, коли там більшість була тільки в БПП і «Батьківщини».

Це свідчить про те, що ми недаремно їмо цей депутатський хліб. І зрозуміло, якби ми викликали несприйняття, ніхто б за нас не голосував. От і вся філософія. Звісно, ми задоволені тим результатом, але моя мета була і завжди залишається — не спочивати на лаврах, не купатися в променях слави, а постійно підтверджувати результат і позитивно примножувати його. Отоді й буде видно, хто ти є, яка в тебе команда, що ви плануєте робити сьогодні і завтра».