__

Час після дня голосування, 25 жовтня 2020 року дає можливість  більш об’єктивно оцінити участь Політичної партії «Рідне місто» у місцеви виборах на Полтавщині.

Є очевидним, що до активної фази виборчого процесу партійні організації підходили з дуже різними стартовими можливостями. У ряді районів вони були вкрай низькі, незважаючи на належну реєстрацію організацій. Визначені і пристойні позиції уже на самому ранньому етапі мали Зіньківська, Семенівська, Котелевська, Гадяцька, Решетилівська, Великобагачанська, Оржицька та ряд інших організацій. Водночас, питання кадрів, кола партійного активу і відомих авторитетних партійців, залучення прихильників залишалися актуальними на всіх етапах роботи  більшою чи меншою мірою для усіх організацій.

На перебіг виборчих змагань наклали свій відбиток об’єктивні чинники. Зокрема, цього разу вибори відбувалися в умовах нового адміністративно-територіального устрою; постійні зміни у Виборчому Кодексі, що викликали запізнілі роз’яснення ЦВК та корегування календарного плану виборчого процесу, що в свою чергу додавало складнощів у взаємодію з територіальними виборчими комісіями. Суттєві корективи в хід виборчої кампанії внесла пандемія КОВІД.

Незважаючи на це спільними організаційними зусиллями була виконана вся необхідна робота і партія «Рідне місто» достойно взяла участь у місцевих виборах 20-го року на Полтавщині серед інших більше, як 30 партій.

Вибори відзначалися високою активністю партій. Було висунуто майже 14 тис. кандидатів.  Боротьба розгорнулася за 1870 депутатських мандатів. Кандидати від «Рідного міста» змагалися за мандати до рад 48 ОТГ та до обласної, 4-х районних рад, до 3-х районних рад у м. Полтаві.

Виборовши 47 депутатських мандатів за результатами виборів, партія «Рідне місто», єдина позапарламентська партія, представлена депутатськими фракціями у всіх 8 радах: обласній, районних, районних у м. Полтаві. Окрім цього, «Рідне місто»  представлена у 40 радах ОТГ.

Отримана підтримка більше 35 тисяч (9,2%) виборців на виборах до обласної ради. Значний відсоток підтримки здобуто в Котелевській ОТГ – 31,63%; Зіньківській – 24,43%; Семенівській – 23,98%; Нехворощанській – 22,41%; Великобагачанській – 22,24%; Козельщинській – 21,17%; Новогалещинська – 23,32%; Скороходівській – 18,96%.

15 представників «Рідного міста» змагалися за посаду міського, селищного, сільського голови. Лютенська сільська громада обрала своїм головою Омельченка Володимира Івановича, а Нехворощанська селищна – Дубовича Віктора Олександровича. І вони мають відмінну підтримку в радах.

Місцеві вибори 2020 показали, що участь партії у виборах до місцевих рад має, найперше, передбачати всебічні ресурси саме місцевих організацій партій, а відкрита публічна позиція авторитетних, відомих, успішних кандидатів, їх зустрічі з виборцями, участь у масових акціях, волонтерська активність залишаються в умовах сьогодення найбільш впливовими при отриманні підтримки виборців. І головне, що дає бажаний результат на виборах, це постійна, впродовж довгого часу, робота партійних осередків по відстоюванні інтересів громадян, допомога їм у вирішенні їх проблем.

***

Конференція розглянула організаційні питання. Головою Полтавської обласної організації політичної партії «Рідне місто» обрано Перепелицю Миколу Петровича, який раніше обіймав посаду заступника голови обласної організації.

В складі Ради обласної організації партії відбулися зміни. Конференція збільшила її склад до дев’яти осіб та обрала в її члени депутата Полтавської обласної ради Юрченко Тетяну Олегівну та секретаря Кременчуцької міської ради Гриценка Юрія Васильовича.

___